Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


З ким проживатиме дитина після розлучення батьків?

З ким проживатиме дитина після розлучення батьків?

03-10-2017 18:49

   Розлучення стає особливо болісним процесом, коли в ньому особи мають визначити свої права та обовязки щодо дітей. І перше, що має бути встановлено, це з ким будуть проживати діти і яку суму аліментів виплачуватиме той з батьків, з ким діти не проживають.

   Найпростіший спосіб це встановити – досягнути домовленості між батьками та зафіксувати її в договорі, який слід посвідчити нотаріально. На підставі такого волевиявлення сторін, суд в своєму рішенні зафіксує те саме, що прописано в договорі, що значно спростить судовий розгляд такої справи.

   Але як бути у випадку, коли батьки не можуть дійти згоди щодо того, з ким проживатиме дитина?

   В даному випадку, сторони можуть звернутись до органу опіки і піклування або до суду.

   Звернення до суду має більшу ефективність, оскільки висновки органу опіки мають рекомендаційний характер. Проте, вони можуть бути прийняті до уваги судом.

   При вирішенні питання, з ким все ж таки має проживати дитина, суд буде брати до уваги всі фактори, що можуть вплинути на проживання дитини з одним чи з іншим з батьків. Це і фінансовий стан батьків, і побутові умови проживання, і поведінка під час спільного проживання, і наявність шкідливих звичок.

   Все це буде комплексно оцінено і зроблено висновок, хто з батьків зможе забезпечити дитині більш гармонійний розвиток.

   Якщо ж суд дійде до висновку, що жоден з батьків не в змозі забезпечити дитині належні умови проживання – він може встановити передати дитину іншому з родичів (на їх вимогу). Якщо ж і це неможливо – дитину може бути передано до органу опіки і піклування.

   Здебільшого, статистика демонструє, що суди найчастіше виносять рішення про те, що дитина буде проживати з її матір?ю. При цьому, і ВСУ, і ЄСПЛ допускають, що не дивлячись на те, що дитина не може, окрім виняткових обставин, бути розлучена із своєю матірю, за наявності факторів, що прямо вказують на неналежну, аморальну поведінку матері дитини, суду слід передати дитину для проживання із батьком, особливо зважаючи на принцип рівності батьків у вихованні дитини.

   Це підтверджує, зокрема, і останнє рішення ЄСПЛ, винесене, до речі, проти України, в якому суд звертає увагу, що батькам мають бути надані рівні права при встановлення опіки над дітьми, без надання переваг виключно за статтю жодної з осіб.

   Отже, під час розгляду таких справ суд має індивідуально підходити до кожного спору і обєктивно оцінювати всі обставини, адже ціна такого рішення – гармонійний розвиток дитини – може бути дуже високою.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"