Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


 Право на утримання від колишнього члена подружжя

Право на утримання від колишнього члена подружжя

03-10-2017 18:45

   У законодавстві України, а саме в статтях 75 та 76 Сімейного Кодексу України чітко вказано, що чоловік, або дружина мають право на отримання певних сум аліментів після розірвання шлюбу, якщо виявилось, що ця особа не є в змозі самостійно себе забезпечити та чий дохід є значно меншим ніж необхідний прожитковий мінімум для непрацездатних осіб.

   Згідно зі статтею 76, розірвання шлюбу аж ніяк не є причиною для позбавлення непрацездатної особи її права на отримання, що виникло ще за час сімейного життя. Також, якщо особа протягом року після розлучення стала непрацездатною та опинилась через це в скрутному становищі, то її чоловік чи жінка можуть надавати необхідну матеріальну допомогу, якщо у них є на це змога.

   Також, якщо особа стала інвалідом та потребує матеріальної допомоги, колишній чоловік чи дружина зобов’язані утримувати її.

   Слід зазначити, що у таких справах ключовим аспектом буде те, чи здатна особа котра звертається з відповідним позовом, самостійно себе забезпечувати та чи є її доходи допустимими для повноцінного життя і не є нижчими від прожиткового мінімуму.

   Якщо, наприклад, колишня дружина є непрацездатною, але отримує пенсію чи дохід від орендної плати за земельний пай, то рівень її доходу буде перевищувати прожитковий мінімум, а отже, вона здатна сама себе забезпечити. У такому випадку в колишнього чоловіка не буде обов’язку її утримувати.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"