Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Шлюб без нареченого: буває й таке

Шлюб без нареченого: буває й таке

28-09-2017 13:30

   Для укладення шлюбу за законодавством України, а саме згідно із Сімейним Кодексом та Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» потрібна особисто подана заява, а згодом і особиста присутність обох наречених на власному весіллі, тобто на офіційній реєстрації шлюбу.

   Виконувати такі формальності підказує нам не тільки законодавець, але й здоровий глузд. Проте у Вінницькій області мала місце справа, в якій наречена вирішила знехтувати присутністю нареченого й все це заради незаконного збагачення внаслідок заволодіння його коштами.

   Річ у тім, що наречені у далекому минулому були подружжям, котре згодом розлучилось. Коли чоловік помер, колишня дружина мала на меті отримати після нього спадщину у чому їй допомогли дії недобросовісних посадовців у сільській раді. Жінка спромоглась «укласти» з померлою особою фіктивний шлюб в очікуванні заволодіння його майном.

   Розглядаючи справу, суди першої, апеляційної й касаційної інстанцій дійшли висновку, що заява про реєстрацію шлюбу підписана не померлим нареченим, а іншою особою. Висновок почеркознавчої експертизи це підтвердив.

   Відповідно, був порушений обов’язок присутності обох наречених при подачі заяви щодо реєстрації їхнього шлюбу. Зважаючи на це, укладений шлюб вважається недійсним, а  актовий запис про одруження підлягає скасуванню.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"