Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


 Кошти на утримання повнолітньої дитини на період її навчання: чи правомірно це?

Кошти на утримання повнолітньої дитини на період її навчання: чи правомірно це?

26-09-2017 13:56

Серед матерів, з якими після розлучення залишилась проживати дитина, розповсюдженою є думка, що вони мають право окрім звичних аліментів, вимагати в батьків своїх дітей також покривати окремі виплати як, наприклад, виділяти кошти на навчання.

Згідно зі статтею 185 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітня дитина, якій не виповнилось 23 років ще навчається, то з батька не можна стягувати окремі кошти для покриття витрат на навчання.

   Проте, якщо дитина все ж продовжує своє навчання та їй ще не виповнилось 23 років, то у батьків залишається обов’язок її забезпечувати. Відповідно, у такому разі допускається стягнення з батька аліментів за статтями 184-199 Сімейного Кодексу.

   Слід зазначити, що законодавець все ж не виключає можливості стягнення з одного з батьків окрім аліментів додаткових коштів. Такі кошти, відповідно стягуватимуться за наявності певних чітко прописаних в Сімейному Кодексі вимог. Додаткові витрат можна стягувати перш за все на утримання дитини, що страждає на проблеми розвитку, хвороби або каліцтво.

   Також батьки зобов’язані нести додаткові витрати на утримання повнолітніх, проте непрацездатних дітей, що також продовжують своє навчання до досягнення 23 років та на утримання дітей, що перебувають у закладах охорони здоров’я.

   Утримання дитини яка навчається є обов’язковим, а от стягнення з батьків коштів для оплати навчання чи проживання у гуртожитку без підстав є неправомірним.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"