Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Чи може мати дитини взяти її з собою закордон без згоди на те батька?

Чи може мати дитини взяти її з собою закордон без згоди на те батька?

26-09-2017 13:29

   Дуже часто жертвами конфліктів між двома батьками при розлученні стають саме діти. Одним зі способів помститись своєму колишньому чоловікові чи дружині є створення всіляких перешкод для перетинання дитиною кордону.

   У разі виїзду матері разом із дитиною закордон, батько повинен дати на це свою згоду та дозвіл. Проте, якщо батько чи мати принципово опираються та не хочуть такий дозвіл надавати, то, враховуючи рад причин, зазначених законодавцем, його може надати суд.

   Цікавою видалась справа, в якій матір звернулась до суду з тим, що її дитині необхідне спеціальне лікування закордоном, а саме в Німеччині, а колишній чоловік не довіряє встановленому діагнозу та відповідної згоди на виїзд дитини добровільне не надає.

   Сам же чоловік пояснює свою позицію тим, що він не впевнений в чесності та порядності колишньої дружини та не може знати напевно в яку саме країну і на який термін вона планує забрати дитину, бо у встановлений діагноз і необхідність лікування він також не вірить.

   У суді першої інстанції позов жінки було задоволено, проте суд касаційної інстанції це рішення скасував і цьому були вагомі причини. Мати не зазначила у позові конкретну державу, в яку батько не надав дозволу поїхати їхній дитині. Через те, що не існує одного універсального дозволу від батьків для виїзду дитини закордон, то при кожній запланованій поїздці потрібно вказувати країну та термін перебування дитини у новому документі.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"