Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Спадок у якості частки статутного капіталу товариства: що очікувати

Спадок у якості частки статутного капіталу товариства: що очікувати

14-09-2017 13:39

   Згідно з Цивільним Кодексом України, а саме зі статтею 1218, спадкоємцю, у складі спадку, переходять також усі права та обов’язки спадкодавця, які не припинились через його смерть.

   Якщо особа, яка є платником податків, успадкувала від померлого кошти, майно, майнові чи немайнові права, то ці об’єкти будуть оподатковуватись відповідно до Податкового Кодексу України, про що зазначено у статті 174.

   Як об’єкти спадщини також виступають об’єкти, що належать до комерційної власності такі як корпоративне право, цінні папери тощо. Проте, не всі цінні папери можуть бути об’єктами спадщини. Наприклад, неможливо успадкувати іпотечний та депозитний сертифікати. Також об’єктом, який може успадкувати особа, є бізнес загалом.

   Мається на увазі те, що особа успадковує право власності на сам майновий комплекс бізнесу, та, окрім цього, інтелектуальну власність бізнесу.

   Отриману спадщину належить оподаткувати, проте і тут на нас чекають специфічні особливості. Успадковане майно оподатковується за різними ставками, котрі залежатимуть від того чиє особи резидентами, чи ні, та у якій ступені спорідненості вони перебувають.

   Наприклад, якщо майно успадкували члени сім’ї першої та другої ступені спорідненості, то ставка оподаткування буде дорівнювати нулю.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"