Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права


Як визначити місце проживання дитини? Те, чого вам не розкажуть юристи

Як визначити місце проживання дитини? Те, чого вам не розкажуть юристи

06-09-2017 23:23

   Після розірвання шлюбу подружжям, у якого є неповнолітні діти, одразу ж постає питання: з ким вони залишаться надалі? У нашій країні заведено вважати, що місце проживання дітей за замовчуванням з матір’ю, проте на законодавчому рівні це зовсім не так.

   Відповідно до Сімейного Кодексу України, а саме статті 160, місце проживання неповнолітньої дитини, якій ще не виповнилось 10 років, утверджується за домовленістю батьків. При вирішенні питання про місце проживання дитини, в першу чергу повинні враховуватись інтереси цієї дитини.

   Проте, в переважній більшості випадків, батьки просто не здатні дійти консенсусу в питанні, що стосується проживання їхньої дитини після розлучення. Саме в цей момент законодавцем передбачене втручання в справу органів опіки й піклування та, у деяких випадках, суду, про що і зазначається у статті 161 СК.

   Дуже часто у разі визначення місця проживання дитини судом виникає ряд питань та проблем. Буває, що рішення суду не влаштовує обох батьків чи може спровокувати зловживання своїми правами того з подружжя, з ким залишилась дитина.

   Щоб уникнути низки перешкод та плутанини в самому процесі розгляду справи, слід попіклуватись про її позитивний результат завчасно. А допоможе у цьому кваліфікований адвокат по сімейних справах, який висвітлить вашу позицію перед судом як належить та забезпечить врахування всіх ваших побажань.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве