Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


 Що твоє, а що моє? Всі тонкощі поділу майна, спільно нажитого подружжям

Що твоє, а що моє? Всі тонкощі поділу майна, спільно нажитого подружжям

01-09-2017 17:43

   У разі розірвання шлюбних відносин, під час процесу їх розірвання, та навіть перебуваючи у шлюбі, члени подружжя мають право на розподіл спільно нажитого майна, при якому кожен з подружжя стане власником відповідної частки цього майна. Саме з моменту переходу речі чи сукупності речей у власність чоловіка чи дружини, інший член подружжя не матиме права володіння, розпорядження чи користування на це майно.

   Подружня пара має право поділити своє майно, що вони спільно нажили за час подружнього життя у добровільному порядку дійшовши консенсусу щодо відповідних часток майна та права власності кожного з подружжя на них. Проте, якщо мова йде про спільне нерухоме майно, то згідно зі статтею 69 Сімейного Кодексу, договір щодо розподілу цього майна повинен бути нотаріально посвідченим.

   У разі, якщо подружжя не змогло узгодити між собою всі аспекти поділу майна, тоді настає час судового порядку вирішення спору. Суд, для прийняття рішення, повинен ознайомитись з предметом поділу майна та врахувати вартість речей, що підлягають поділу, кредиторські вимоги та боргові зобов’язання подружжя.

   Сам процес поділу майна між чоловіком та дружиною здійснюється в два етапи. Перш за все, суд повинен визначити окремо розмір часток майна кожного з подружжя. Суд в праві зменшити частку одного з подружжя та, навпаки, збільшити її, за наявності відповідних умов (ст. 70 СК). А завершальним етапом є, безпосередньо, поділ майна подружжя.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"