Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Участь батька у житті дитини

Участь батька у житті дитини

01-09-2017 17:34

   Сімейний Кодекс України, а саме стаття 141, передбачає те, що немає різниці, чи перебувають батьки дитини у шлюбі та з ким залишилась дитина після розлучення батьків – мати й батько наділені рівними правами та обов’язками стосовно участі у житті дитини.

   Більшість дітей після розірвання шлюбу батьків залишаються з дружиною. Відповідно, у юридичній практиці часто постає питання про забезпечення участі батька у житті дитини.

   Законодавець передбачає мирні способи вирішення справи шляхом укладення договору тим членом подружжя, котрий проживає не разом з дитиною. В договорі сторони в праві прописати періодичність, частоту та тривалість зустрічей дитини з батьком, а також визначити суму матеріальної підтримки для гарантування якісних умов повноцінного розвитку дитини.

   Таким договором ні в якому разі не може обмежуватись право на побачення та спілкування з дитиною.Проте, зіпсовані відносини батьків часто можуть виражатись в незаконних діях одного з подружжя по відношенню не тільки до іншого, але й до самої дитини. Інколи матері навмисно створюють перепони для належної участі батька в житті дитини.

   У разі порушення такого права батько має право звернутись до органу опіки й піклування, який проаналізує відношення батька до дитини та сформує графік для відвідувань дитини. Про це право зазначено в статті 158 СК.

   Якщо мати ухиляється й не виконує рішення органу опіки й піклування, що є обов’язковим, чоловік в праві за статтею 159 СК звернутись до суду.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"