Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Зміна прізвища дитини: інструкція

Зміна прізвища дитини: інструкція

01-09-2017 17:15

   Процедуру набуття дитиною своєї фамілії законодавець визначив у сімейному законодавстві України. Згідно з ним, дитина, не залежно, чи вона народжена в шлюбі чи ні отримує фамілію особи, що визначається за походженням її батьком, або ж прізвище матері. Про це в обов’язковому порядку зазначається у відповідному актовому записі та в свідоцтво про народження дитини.

   Проте, дуже часто трапляються ситуації, що після розлучення батьків дитині доводиться обирати з ким з них двох залишитись. Як показує практика, найчастіше діти обирають матір. Отже, вже самотня мати вирішує повернути собі своє дівоче прізвище, а згодом й надати його також і своїй дитині. Як вчинити правильно?

   Сімейний Кодекс України передбачає таку процедуру. Слід також зауважити, що якщо дитині ще не виповнилось сім років, то її думка враховується при зміні прізвища, а коли ж дитині вже понад сім років, тоді вона вже буде мати своєрідне право голосу у цій ситуації.

   Є два способи зміни прізвища дитини. Перший з них знаменується добровільною згодою обох батьків на зміну прізвища, у разі, якщо прізвище одного з батьків змінено. Але, на жаль, сьогодні частішими є випадки, коли досягнення компромісу між батьками є неможливим і тоді зміна прізвища дитини проходить у судовому порядку або з участю органу опіки та піклування.

   Законодавець не передбачив конкретних умов задля зміни прізвища дитини і тому, для успішного результату справи ймовірне використання будь-яких аргументованих доводів.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"