Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Встановлення юридичного факту наявності помилки у прізвищі спадкоємця

Встановлення юридичного факту наявності помилки у прізвищі спадкоємця

29-08-2017 10:49

   У сучасному суспільстві все частіше спостерігається явище, коли дружина після укладення шлюбу залишає своє дівоче прізвище замість того, щоб змінити його на прізвище чоловіка. Проте, як у майбутньому це може вплинути на права дружини?

   Для прикладу розглянемо реальну справу, яку розглянув Оболонський районний суд міста Києва.

   Вдова покійного чоловіка звернулась до суду через невідповідність свого прізвища з прізвищем, котре чоловік вказав у заповіті. Померлий помилково вказав не дівочу фамілію дружини, котру вона залишила, а свою власну. Отже, це й стало невеликою перепоною для громадянки при отриманні спадщини. Ця судова справа, відповідно до статті 234 ЦПК розглядалась в окремому провадженні, адже головною метою суду було встановлення юридичних фактів.

   У своєму заповіті покійний заповів квартиру, що належала йому на праві приватної власності своєму сину та дружині. Враховуючи, що у прізвищі дружини було допущено помилку, вона повинна була підтвердити факт заміжжя, що й зробила, надавши суду свідоцтво про одруження.

   Окрім того, факт, що заявниця була дружиною померлого та проживала з ним у зазначеній в заповіті квартирі, підтверджується й показаннями свідків.

   Відповідно до вищезазначеного, суд задовольнив заяву громадянки про встановлення юридичного факту, який має значення у справі.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"