Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Від чого залежить опдаткування  спадщини

Від чого залежить опдаткування спадщини

22-08-2017 12:08

   У законодавстві України чітко визначено, яким чином відбувається оподаткування спадщини та подарунків.

   Успадкування майна та його оформлення веде за собою набуття спадкоотрмувачем певних зобов’язань перед державою, передусім у формі необхідності сплатити податки на отриманий спадок.

   Доходи, які отримують платники у спадщину, оподатковуються в залежності від того, що власне є успадкованим (вид об’єкта успадкування), а також від того, у яких родинних стосунках перебували спадкодавець та спадкоємець.

   Існує класифікація об’єктів, які успадковуються. Так, зокрема виділяють рухоме і нерухоме майно, об’єкти, що перебувають у комерційній власності, різноманітні суми страхового та пенсійного призначення, в тому числі індивідуальні накопичувальні пенсійні рахунки.

   Членів родини спадкодавця, які мають право на отримання його майна у спадок, поділяють на членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, подружжя, діти) та інших, які мають другий ступінь споріднення (зокрема, брати і сестри, онуки, племінники, тощо).

   Члени родини спадкодавця першого ступеня спорідненості оподатковуються за нульовою ставкою при отриманні спадку, а члени родини спадкодавця другого ступеня спорідненості оподатковуються за ставкою 5 %.

   Варто зазначити, що у разі, якщо спадкодавець був нерезидентом України, його спадкоємці сплачують податок за ставкою від 15 до 17 %, незалежно від ступеня спорідненості. Те саме відбувається, якщо нерезидентом є спадкоємець, а спадкодавець був резидентом: податок сплачується за зазначеною раніше ставкою, незалежно від ступеню спорідненості.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"