Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Ключові моменти розлучення

Ключові моменти розлучення

14-08-2017 14:43

   На жаль, за умов сьогодення не кожен шлюб є довговічним, а від помилок не застрахований ніхто. Підтвердженням цієї сумної істини є юридична практика в справах щодо розлучення. Більш ускладненою є практика розлучення подружжя, одним членом якого є іноземець, що й відносить приналежність справи до міжнародного сімейного права.

   Чим же в Україні регулюється питання про розлучення такого подружжя? Перш за все до уваги слід брати Сімейний кодекс в Україні, в якому чітко сказано, що шлюб анулюється в разі його розірвання. На території України за цим же Кодексом діють три способи для розірвання шлюбу.

   Сімейна пара може звернутись до державного органу реєстрації актів цивільних станів, чия постанова в результаті й слугувати підставою для анулювання шлюбу. Також, на основі рішення суду подружжя спільно може заявляти про розірвання шлюбу. Позовна заява також може надаватись одним з подружжя на основі рішення суду.

   Найголовніше питання, яке постає – чи є у подружжя спільні діти? Якщо у сімейної пари немає спільних дітей, то вони можуть подати свою заяву в орган РАЦС і вже після сплину одного місяця їхній шлюб буде анульованим на основі постанови. У протилежному випадку, коли в подружжя все ж є діти, то заяву про анулювання шлюбу слід подати до суду разом з письмовим договором, у якому буде чітко прописане майбутнє місце проживання дитини та участь і роль того з батьків, хто буде жити окремо.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"