Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів

Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів

14-03-2017 13:38

У даному випадку відповідальність згідно з Кримінальним кодексом настає у разі, коли є факт умисної бездіяльності. Коли, наприклад батько, усвідомлює свій обов’язок утримувати дітей, але не виконує його, хоча має можливості.

 

 

Винятковими обставинами суд врахує захворювання батька, факт втрати роботи тощо. Ухилянням буде вважатися переховування відповідача від виконавчої служби, слідства та суду, а також приховування відомостей про місце проживання, роботи та доходів. За таку поведінку кримінальне провадження може накласти санкції у вигляді громадських робіт, арешту на 3 місяці або навіть обмеження волі до двох років. З останнім варіантом покарання відповідач не зможе виїхати з країни.

 

Недосконалість законодавства у цій сфері в тому, що воно не передбачає матеріального покарання відповідальної особи, яка має обов’язок утримувати своїх дітей: ні штрафів, ні конфіскації майна.

 

Як показує судова практика, вироків по цій категорії справ досить мало, хоча більшість мам, які позиваються до батьків своїх дітей, вважає подібне покарання найвищим рівнем справедливості. Однак, несплата аліментів може бути підставою для позбавлення батьківських прав.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"