Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Розлучення з іноземцем як воно є

Розлучення з іноземцем як воно є

14-08-2017 13:08

   Будувати сім’ю в умовах сьогодення – це неабияка праця. Для декого ця праця виявляється справою життя, а декому вона є затяжкою ношею. На жаль, явище розлучень досить поширене в Україні. Проте, моменти з розлучення громадянина України та громадянина іноземної країни мають свої нюанси.

   Розглянемо ситуацію в якій сімейна пара (дружина українка, а чоловік, припустимо, француз) одружились на території України та згодом переїхали в іншу державу на постійне місце проживання. Коли ж справа дійшла до розлучення, то постало питання: чи потрібно обом членам подружжя вирушати до України, щоб оформити своє рішення? Звісно ні, адже це є доволі таки затратним як у плані грошей, так і у плані часу.

   Враховуючи Правила реєстрації актів цивільного стану в Україні, розірвання шлюбу, як і його реєстрація, власне, можуть бути проведені за місцем проживання обох молодят, або ж одного з них. Саме тому, враховуючи, що вищеописане подружжя має місцем проживання іншу державу, то така пара має незаперечне право анулювати свій шлюб саме за законами країни, в якій вони проживали на даний момент.

   Проте, важливим нюансом подібного вирішення справи є те, що документи про розірвання шлюбу, які були оформлені закордоном, повинні обов’язково бути піддані консульській легалізації задля того, щоб їх визнали дійсними в Україні.

   Якби це прикро не звучало, але укладаючи шлюб з іноземцем, першим вашим питанням має бути не «де краще одружитись: в Україні, чи закордоном?», а «де буде легше розірвати шлюб».


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"