Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


 Шлюбний договір: як вберегтись від поділу своєї власності

Шлюбний договір: як вберегтись від поділу своєї власності

10-08-2017 17:01

   Сьогодні явище вкладання шлюбного договору в Україні не таке вже й популярне як закордоном. Проте, саме цей документ може вберегти час та нерви кожного з подружжя у майбутньому, адже життя – це досить непередбачувана річ.

   Для прикладу розглянемо ситуацію, коли дружина вирішила за свої власні кошти та за кошти батьків купити квартиру, на яку її чоловік погодився не претендувати. Але ж слово в сучасному світі вимагає юридичного підкріплення.

   Сімейний Кодекс України, а саме стаття 2, говорить нам про те, що подружжя вправі в своєму шлюбному договорі домовитись про нерозповсюдження режиму спільно нажитого майна на майно, що придбане кожним членом подружжя окремо. Водночас, подружжя в рамках договору можуть прописати, чи таке майно може бути особистою приватною власністю, чи сумісною частковою власністю.

   Переважно, схожі шлюбні договори із зазначенням того, що власником, наприклад, квартири є дружина, укладаються вже після купівлі даного майна. В разі ж, якщо договір укладається до моменту купівля дружиною нерухомого майна у вигляді квартири, то слід передбачити те, що придбана одним з подружжя нерухомість автоматично може вважатись його особистою приватною власністю.

   Укладаючи шлюбний договір, потрібно чітко прописати те, що у майбутньому інший член подружжя не може претендувати на нерухомість частково чи повністю, навіть якщо ним були докладені сили для утримання майна в належному стані, чи надано кошти для удосконалення квартири.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"