Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права


Збереження квартири за одним із подружжя за шлюбним договором

Збереження квартири за одним із подружжя за шлюбним договором

10-08-2017 16:59

   Найчастіше в Україні укладення шлюбного договору знаменує собою погану прикмету та й взагалі жахливі манери, адже довіра понад усе. Така лиха слава цього договору підкріплена тим, що частіш за все він проявляє себе не для захисту прав та свобод кожного з подружжя, а у розподілі майна при розлученні подружжя. Проте, саме шлюбний договір здатен неабияк полегшити життя сімейної пари.

   Звернімось до ситуації, коли один з подружжя вирішив спільно зі своїми батьками придбати для себе квартиру. Тобто, для укладення договору купівлі-продажу будуть залучені особисті кошти, наприклад, дружини та її батьків. Як же забезпечити повну власність на це нерухоме майно дружини у майбутньому без претендування на нього чоловіка?

   Одним з виходів правознавці вбачають укладення шлюбного договору. Українське законодавство не обмежує подружжя у цьому плані та дозволяє чітко прописати яке саме майно буде підпадати під режим особистої приватної власності. Проте, також існують й інші виходи з ситуації.

   Наприклад, батьки дружини можуть купити квартиру самостійно та подарувати її своїй доньці. В цьому випадку нерухоме майно у вигляді квартири однозначно буде у приватній власності дружини за нормами Сімейного Кодексу України.

   Ключовим аспектом у ситуації є не саме укладення шлюбного договору, а наявність документів, що підтверджують особисту приватну власність дружини на залучені кошти.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве