Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


  А чи не спільно нажите майно це?

А чи не спільно нажите майно це?

09-08-2017 11:30

   Трапляються випадки, що потребують не тільки звернення до теоретичних начал юриспруденції, але й детальне дослідження практики. Саме до таких справ і відноситься питання стосовно визнання коштів, отриманих з продажу майна, що було успадковане одним з членів подружжя, спільно нажитим майном.

   Популярною є думка, що дані кошти, отриманні з реалізації успадкованого майна, ні в якому разі не можуть вважатися спільно нажитим майном обох членів подружжя. Таку позицію можна легко аргументувати, опираючись на законодавчу базу, а саме на Сімейний Кодекс України. Відповідно до законодавства, спадок одного з подружжя буде перебувати в режимі особистого майна, а, отже, й кошти отримані від його відчуження як особистого майна також будуть особистими.

   Адвокати згідні з цією точкою зору, проте, піддають сумніву те, що більшість опирається саме на Сімейний Кодекс. На відміну від Цивільного Кодексу, у Сімейному чітко не прописані умови поділу майна між подружжям та не врегульовані питання спадкування.

   Тому, звернення уваги саме на статті цивільного законодавства України у цій ситуації буде дуже доречним.

   Також юристи вбачають суттєву проблему у випадку, якщо згодом сімейній парі необхідно буде ділити майно, що вони нажили в шлюбі. Якщо виникне питання хто ж є власником коштів від проданого спадку, то члену подружжя, котрий успадкував майно та продав його, необхідно буде доказати, що отримані кошти дійсно його.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"