Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Як ділити кошти від продажу успадкованого одним з членів подружжя майна?

Як ділити кошти від продажу успадкованого одним з членів подружжя майна?

09-08-2017 11:29

   Після продажу успадкованого майна перед його власником постає питання: а чи вважають тепер кошти, отримані від його реалізації, спільно нажитим майном? З одного боку, ці кошти отримані готівкою і, відповідно, довести те, що вони є особистою власністю, практично неможливо.

   З іншої ж сторони, якщо був здійснений переказ коштів на банківський рахунок особи, що продала успадковане нею майно, то такі кошти будуть особистою власністю.

   Також, якщо особа придбала на ці кошти інше майно, тоді їй легше буде довести своє право власності на дані кошти.

   А що ж з цього приводу думають фахівці права? А позиція юристів така, що дійсно, майно, успадковане одним з членів подружжя вважається його приватною власністю. Відповідно й кошти, котрі спадкоємець одержить у разі продажу такого успадкованого майна будуть його особистими. Таку ж позицію також висловив Верховний Суд. У Цивільному Кодексі також міститься визначення спільно нажитого подружжям майна, під яке не підпадає спадок одного з подружжя.

   В Сімейному Кодексі міститься згадка про те, що особистою приватною власністю одного з подружжя є кошти, отримані як відплату за втрату чи пошкодження речі, що належала чоловіку чи дружині. Отже, логічним буде й те, що якби мова йшла про успадковане майно, то на кошти отримані з його реалізації розповсюджувався б такий самий правовий режим і вони вважалися б особистою приватною власністю особи.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"