Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Чи очікувати пенсійні виплати у разі втрати трудової книжки

Чи очікувати пенсійні виплати у разі втрати трудової книжки

07-08-2017 11:01

   Керуючись нормами законодавства, а саме Законом України «Про пенсійне страхування», слід зазначити, що отримувати пенсійне забезпечення у випадку смерті батька-годувальника можуть непрацездатні члени його сім’ї, яких він у свою чергу утримував. Детальніше цей випадок розглядається статтею 36 даного Закону.

   Проте, діти померлого батька-годувальника мають право на пенсійні виплати незалежно від того, чи утримував їх під час свого життя годувальник, чи ні. Водночас, діти батька-годувальника й вважаються непрацездатними членами його сім’ї до 18 років. Якщо діти померлого навчаються на денній формі навчання, то термін їхнього пенсійного забезпечення подовжується і вони мають право отримувати виплати аж до 23 років.

   Як же визначатиметься розмір пенсійного забезпечення для дітей померлого годувальника? Згідно із законодавством, розмір таких платежів прямо залежатиме від заробітної плати померлого, а також від його страхового стажу. У Законі «Про пенсійне забезпечення» чітко прописано, що головним підтвердження трудового стажу є трудова книжка.

   У разі втрати трудової книжки трудовий стаж підтверджується даними з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також письмовими характеристиками та укладеними трудовими договорами. Також підтвердженням трудового стажу померлого можуть бути квитки члена профспілок. Відповідно, донька, за наявності вищезазначених документів, може отримувати пенсію у зв’язку зі смертю батька-годувальника.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"