Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права


Додаткові витрати для навчання повнолітніх дітей

Додаткові витрати для навчання повнолітніх дітей

31-07-2017 11:53

   Часто матері, які виховують дитину (дітей) «без чоловіка», переконані, що вони мають право вимагати від батька дитини (дітей) не тільки сплати аліментів, але й несення витрат, наприклад, на навчання їхньої спільної дитини (дітей). Причому розповсюдженою думкою залишається думка про те, що стягувати аліменти та додаткові витрати (наприклад, на навчання) матері, які самі виховують дітей, з батька (платника аліментів) можуть навіть після набуття дитиною повноліття, аж до 23 років, тобто на весь період навчання цієї дитини до здобуття повної вищої освіти.

   Зазначимо, що за законодавством України встановлено, що витрати на навчання повнолітньої дитини стягуватись не можуть. Втім, якщо дитина навчається, то вона фактично залишається на утриманні батьків, тобто до їх обов’язку входить забезпечувати дитину матеріально.

   Саме тому матір повнолітньої дитини, у разі, якщо ця дитина навчається, може спробувати звернутись до суду з позовом про стягнення аліментів у загальному порядку. Якщо ж навчання повнолітньої дитини з різних причин припиняється, то і виплати аліментів батьком скасовуються.

   Отже, наприклад, якщо повнолітні син або донька, якого (яку) утримує мати, а батько сплачує на нього (неї) аліменти був (була) виключений з університету за неуспішність або відсутність в навчальному закладі протягом тривалого періоду часу, наявність академічної заборгованості, тощо, то батько має право припинити сплату аліментів.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве