Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Батьки розлучені – суд надасть дозвіл на виїзд дитини за кордон

Батьки розлучені – суд надасть дозвіл на виїзд дитини за кордон

27-07-2017 13:36

   Часто суперечки між розлученими батьками неповнолітньої дитини, які мають на неї рівні права, виливаються у помсту та побутовий шантаж один одному. При цьому батьки, на жаль, можуть нехтувати інтересами доньки або сина, наприклад протидіяти вивозу їх за кордон поки вони не досягли певного віку шляхом маніпулювання дозволом на цей виїзд.

   У разі присутності спеціальних підстав, які визначені законодавчо, можна домогтися судового рішення, яке дозволить вивіз дитини за межі України. Наприклад, якщо донька або син потребують лікування за кордоном, і їхня мати може самостійно забезпечити їм таке лікування, однак їхній батько протидіє цьому шляхом ненадання дозволу, то такий дозвіл може надати суд.

   Втім, мати неповнолітньої дитини повинна довести шляхом представлення таких доказів як, наприклад, телеграми із пропозицією з’явитися до нотаріуса, що батько дитини дійсно добровільно не надає дозвіл. Одразу звертатися до суду, не зробивши спроби порозумітися із законним батьком дитини, не варто.

   Відмітимо, що суди першої інстанції можуть задовольнити позов, однак батько дитини може апелювати до судів вищої інстанції та оскаржити це рішення як таке, що позбавляє його права брати участь у вихованні дитини та можливості спілкуватися з нею.

   Якщо батько дитини не позбавлений батьківських прав, то рішення про дозвіл на вивіз дитини за кордон буде надаватися кожного наступного разу (на кожен виїзд окремо) із чіткою фіксацією строку перебування за кордоном.

   Все це зафіксовано законодавчо для того, щоб забезпечити рівні права батька і матері дитини при розлученні.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"