При этом у меня нет официального договора с "Запорiжжя облэнерго". Мои действия?
Відповідно до ст. 1 «Визначення термінів» Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 р. (N 1875-IV) (далі– Закон):
«комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством»;
«виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору»;
«споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу»;
Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 19 Закону, «відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах».
Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник».
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 21 Закону, «виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором».
Таким чином, у разі надання виконавцем житлово-комунальних послуг споживачам, між виконавцем та споживачами обов’язково повинен укладатись відповідний договір про надання житлово-комунальних послуг. При цьому обов’язок щодо розроблення такого договору покладається саме на виконавця таких послуг.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.32 Закону, «плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору».
Оскільки плата за житлово-комунальні послуги повинна нараховуватись на умовах договору, то за відсутності такого договору між виконавцем та споживачами, у виконавця взагалі відсутні будь-які підстави для нарахування будь-якої заборгованості споживачам.
Також Вам безумовно необхідно заявляти про сплив терміну позовної давності (три роки).