Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Как произвести выплату за аренду пая если пайщик умер?

Оформлен договор на аренду земельного пая. В июле 2019 г. Пайщик умер. Остались наследники- жена и двое взрослых детей. Выплата арендной платы по паю будет производиться в сентябре 2019 г. Обьясните пожалуйста как юридически и документально правильно произвести эту выплату.


08.08.2019 09:34
200 грн.


фото
Off-line Вікторія Марковська
Юрист / Киев
Репутация: 0 / 380
консультация

Доброго дня!

У разі смерті орендодавця припиняється його правоздатність, тому немає підстав для нарахування доходів у вигляді орендної плати для виплати померлій особі. Зобов’язання за таким договором можна обліковувати на позабалансовому рахунку як зобов’язання майбутніх періодів. Крім того, у разі смерті платника податку останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який припадає смерть такого платника (п. 162.3 Податкового кодексу, далі – ПК).

Отже, з наведених норм можна зробити такі висновки: якщо смерть настала, наприклад, у жовтні, а нарахування орендної плати за договором проводиться в грудні, то її сума не буде об’єктом оподаткування; якщо за договором оренди дохід нараховується, наприклад, у грудні і на цей же місяць припадає смерть орендодавця, тоді орендна плата підлягає обкладенню ПДФО та військовим збором і відображенню у формі № 1ДФ із заповненням граф 3а, 4а і 4.

Що робити, якщо про смерть орендодавця не було відомо й орендар нарахував та оподаткував доходи від оренди?
У разі смерті орендодавця дохід від оренди виплачується його спадкоємцям. Тому після отримання інформації про нового власника орендованої земельної ділянки раніше нарахований на користь померлої особи та оподаткований дохід на підставі пп. 169.4.3 ПК перераховується. Нове нарахування доходів проводиться вже на користь нового власника (спадкоємця), і під час такого нарахування (виплати) здійснюється оподаткування. Переплата за податками, які були утримані з нарахованої на користь померлої особи суми, що виникла за результатами проведеного перерахунку, може бути зарахована у сплату податків, утриманих з доходів, нарахованих на користь нового власника (спадкоємця). Таке зарахування проводиться без будь-яких додаткових звернень до органів ДФС самостійно податковим агентом за даними бухобліку. При цьому слід подати уточнюючу форму № 1ДФ за відповідний період, у якій: скасувати доходи, виплачені на користь померлої особи; відобразити нараховані на користь нового власника та оподатковані доходи за період, у якому вони були нараховані (виплачені). При цьому в разі подання уточнюючої форми № 1ДФ штраф не застосовується, оскільки уточнення проводиться за результатами перерахунку (абзац п’ятий пп. 119.2 ПК).

Смерть орендодавця не є підставою для зміни умов договору або припинення його дії, якщо інше не передбачено самим договором. Тож слід ретельно вивчати умови договору оренди земельної ділянки, аби точно знати, чи припиниться він за смерті власника. Офіційним підтвердженням факту смерті особи є свідоцтво про смерть, а факту оформлення спадкоємцем своїх речових прав на земельну ділянку – витяг з Держреєстру прав. Новий власник земельної ділянки повинен повідомити орендаря про себе протягом одного місяця з дня набуття права власності та вирішити всі питання, пов’язані з орендою. Вносити зміни до договору (укладати додаткову угоду) не обов’язково. Новий власник може вимагати виплати орендної плати не більше ніж за останні 3 роки.  


08.08.2019 10:35

фото
Off-line Денис Александрович
Юрист / Николаев
Репутация: 0 / 380
консультация

Наследники должны вступить в наследство, оформить документы на пай. После, новый договор аренды, или внесение изменений в старый договор или еще есть варианты. Обращайтесь, все объясним и с документами поможем.

08.08.2019 10:41

фото
Off-line Алексей Шишкин
Юридическая компания / Харьков
Репутация: 67 / 380 360 отзывов
консультация

Для производства выплаты арендной платы наследникам нужно, чтобы они вступили в наследство. Офомление наследства на недвижимое имущество в виде земли осуществляется нотариально. До предоставление вам свидетельства о вступления в наследство выплату производить нельзя, не извество кто наследник. 

Ниже будет мое предложение по индивидуальной консультации, примите его и я опишу вам процедуру более подробно.

08.08.2019 11:06

фото
Off-line Алексей Шишкин
Юридическая компания / Харьков
Репутация: 67 / 380 360 отзывов
предложение
индивидуальная консультация.
08.08.2019 11:07


200 грн.
ok Выбор клиента

фото
Off-line Сергей Рыбинцев
Адвокат / Киев
Репутация: 230 / 380 1045 отзывов
консультация

Добрый день!

Если вас интересует с позиции Арендатора, тогда вы принимая заявление от наследников о выплате на их пользу, с копией подтверждения о вступлении в наследство, производите выплату на их имя.

Обращайтесь за детализацией и разъяснением.

08.08.2019 11:09









"Top"

Задать вопрос Юристам