Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Скажите пожалуйста в 2002 год, 6 летнему ребенку выдали "державний акт на право...

18.10.2018 22:50
Платный вопрос - 80 грн. Автор вопроса определит, какая консультация юриста ему помогла и кому передать вознаграждение!

Здравствуйте. Скажите пожалуйста в 2002 год, 6 летнему ребенку выдали "державний акт на право власності" он законный? Мог ли несовершеннолетний по статье 121 земельного кодексу України, получить земельный участок от сельскогосовета, целевого предназначения "будівництва та обслуговування"? Или этот акт на сегодняшний день есть незаконным или на оборот есть законным и он может ним распоряжаться как совершеннолетний?


Комментарии автора вопроса

18.10.2018 23:28
Проблема в том, что, так как, несовершенно летний в возрасте 6 лет получил "державний акт на право власності", сейчас уже как совершенно летний, с этим актом на руках, имеет ли он законное право, на то чтобы подать документы для изготовления "технічної документації із землеустрою" и не получить отказ? Потому что акт был выдан на несовершеннолетнего. Всё ли законно? Или где-то, в каких-то статьях, есть запрет на выдачу земельной земли на несовершенно летним, и данный акт 2002 года уже не как не актуален, и еще был не законно выдан или всё законно и актуально? Имеет ли этот человек законное право сейчас в 2018 году на получения технической документации? Кадастрового номера естественно не имеется тогда он не выдавался.

Ответы юристов


0
фото
PREMIUM
On-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр, Львов)
ответил 19.10.2018 11:41

Добрый день!

Вас не должно смущать, что акт получен на несовершеннолетнего.

Несовершеннолетние могут владеть недвижимостью и движемым имуществом, именно как собственники.

Но распоряжение до совершеннолетия возможно только их опекунами законными.

Но в вашем случае важно видеть документы.

Набирайте.



Если Вы не способны защитить свои права от посягательств агрессора, его требованиям и оскорблениям не будет конца. Хочешь защититься? Свяжись со мной! Тел.: 0503202873, Почта: ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line ТОВ "ПРАВО НА ЯКІСТЬ" Команда юристів
юридическая компания
Киев
ответил 19.10.2018 11:11
Акт законный только нужно знать какой и на каких основаниях выдавался это важно и потом можно понять что нужно делать сейчас или обновлять в реестре или делать регистрацию .Очень тонкие вопросы звоните все проконсультируем


з повагою, Право На Якість
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Уварова Анастасия Евгеньевна
юрист
Харьков (также Киев,Днепр,Запорожье,Полтава,Одесса ,вся Украина)
ответил 19.10.2018 10:37
Добрый день,уважаемый гость. Акт законный и имеет право подать документы на изготовление технической документации.Если остались вопросы ,обращайтесь за индивидуальной консультацией по телефону,почте,Viber,telegram,what’s app


Индивидуальная консультация.Дистанционная помощь в составлении документов,представление ваших интересов ☎️ +380677063002 ☎️ +380663764787
Показать контактную информацию
Получен гонорар: 100%
0
фото
PREMIUM
On-line Левченко Ксения
юрист
Каменец-Подольский (также Україна)
ответил 19.10.2018 02:21

             Згідно статті 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, форма якого затверджується Кабінетом Міністрів України, за виключенням випадків, передбачених даним Кодексом.

                Цивільним кодексом України визначено, що особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, мають обмежену цивільну дієздатність, а тому відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України неповнолітні особи вчиняють правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

 Цивільним кодексом визначено, що на вчинення неповнолітньою особою правочину щодо нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування відповідно до закону.

                Таким чином, неповнолітня особа має право на набуття у власність земельної ділянки та видачу правовстановлюючих документів на неї, проте вчинення усіх необхідних дій остання може здійснювати виключно за наявності нотаріально посвідченої згоди батьків (усиновлювачів) або піклувальника та отримання дозволу органу опіки та піклування.

 Повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття) (стаття 34 Цивільного кодексу України). Тобто, здійснювати розпорядження земельними ділянками самостійно зазначені особи мають право при досягненні 18 років.

 Відповідно до статті 242 Цивільного кодексу України батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, а тому від імені та в інтересах своїх дітей мають право вчиняти дії щодо набуття неповнолітніми майнових прав.

         Так, наприклад, згідно з Земельним кодексом України, а саме зі статтею 121, кожен громадянин України має право на безкоштовне отримання земельної ділянки в межах норм безоплатної приватизації.

        У випадку бажання отримати безоплатно земельну ділянку неповнолітньою особою, батькам (усиновителям) необхідно звернутися до місцевої ради з заявою від імені дитини (неповнолітнього) з проханням приватизувати земельну ділянку на дитину (неповнолітню особу). Після того, як місцева рада дасть дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки та прийме рішення безоплатно передати земельну ділянку у власність, необхідно отримати в органах опіки і піклування дозвіл на те, щоб батьками (усиновителями) на дитину (неповнолітню особу) була оформлена земельна ділянка. Після цього батьки (усиновителі) можуть отримати державний акт на право власності на земельну ділянку, власником якої буде неповнолітня особа.

До 2003 року громадяни отримували державні акти жовто-червоного кольору без кадастрових номерів. Тобто без занесення відповідних земельних ділянок до Єдиного державного земельного кадастру, якого ще не існувало. Ці акти видавались органами місцевого самоврядування.

Далі був створений кадастр і українці почали отримувати зелені та сині державні акти із внесеними кадастровими номерами. При цьому КМУ не зобов’язував власників старих державних актів (без кадастрового номеру) міняти їх на нові. Процес заміни набув добровільної форми і безкінечно розтягнувся в часі.

Від січня 2013 року з’явились документи третього типу – свідоцтва на право власності, отримані в територіальних органах Державної реєстраційної служби (Держреєстрі). Бо від 01. 01. 2013 набув чинності закон «Про державний земельний кадастр».

Зрозуміло, старі державні акти про право власності на землю (без кадастрових номерів та з кадастровими номерами) залишаються чинними. Одначе, під час продажу землі, оформлені спадщини, іншому відчуженні земельної ділянки чи будинку на земельній ділянці без кадастрового номеру, тощо, виникають проблеми у зв’язку з відсутністю кадастрових номерів земельних ділянок.

Нотаріуси відмовляються посвідчувати відповідні правочини. Позаяк кадастровий номер є обов’язковою умовою для продажу , дарування, оформлення спадщини щодо земельної ділянки та здійснення інших юридичних дій, пов’язаних із земельною ділянкою. У відповідності до ст.132 ЗК України угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер цієї ділянки. Згідно зі ст. 120 ЗК України істотною умовою договору, який передбача єнабуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить через набуття права власності на перелічені об’єкти.

До 2013 року присвоєння кадастрових номерів на вже приватизовані земельні ділянки при існуючому державному акті «старого зразка» відбувалось на підставі техдокументаціїі з землеустрою, а також внесення відомостей про земельну ділянку до державного земельного кадастру. Для визначення та присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці власнику або набувачу права на земельну ділянку необхідно було звернутись до органу земельних ресурсів із заявою щодо присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру. У разі наявності всіх необхідних документів із землеустрою в архіві, орган держкомзему присвоював кадастровий номер земельній ділянці та видавав власнику витяг з поземельної книги із зазначенням кадастрового номеру.

Нині власне право на земельну ділянку можна також підтвердити свідоцтвом про право власності або витягом: з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно чи Державного земельного кадастру.

Свідоцтво обов’язково отримують власники новостворених земельних ділянок. Тобто, коли земельна ділянка формується «з нуля» та у неї зявляється перший власник. Коли ділянка давно сформована, має кадастровий номер, а змінюється лише її власник, свідоцтво на руки не видають. Відповідні зміни вносять в електронний реєстр прав власності та Державний земельний кадастр. Натомість нотаріус робить на «старому» держакті спеціальну позначку. Новий власник за бажанням отримує паперовий доказ - витяг з Держреєстру прав чи Державного земельного кадастру. Причому він може сам звернутися за витягом до територіального органу Державної реєстраційної служби чи Держземагентства. Чи довірити це своєму представнику або нотаріусу.

Якщо ви бажаєте мати можливість повноцінно розпоряджатися своєю земельною ділянкою (зі старим держактом, без кадастрового номеру), кадастровий номер треба обов’язково отримати. Варто зареєструвати ділянку у Державному земельному кадастрі, відтак, у Держреєстрі прав власності.



З повагою і найщирішими побажаннями Ксенія Левченко kseniyazylevchenko@gmail.com 0638665952 0678764013
Показать контактную информацию

Доступные специалисты в области земельного права

Царев Роман
PREMIUM
Off-line Царев Роман
юрист
Харьков
Телефон Телефон





Реклама
Юрист
Юрист

Адвокат
Адвокат

Адвокат в уголовном деле
Адвокат в уголовном деле

Юридические услуги
Юридические услуги

Неотложная правовая помощь
Неотложная правовая помощь

Семейный адвокат
Семейный адвокат





x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций