Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Надо ли отрабатывать 2 недели при увольнении

16.11.2013 22:22

Здравствуйте. Я работаю на частном предприятии. Обязательно ли при увольнении по собственному желанию отрабатывать 2 недели? как  уволиться без отработки? Какая ответственность меня ждет, если я просто напишу заявление об увольнении и больше не появлюсь?





Ответы юристов


0
фото
Off-line Лаврик Наталия
юрист
Харьков
ответил 18.11.2013 12:47
ответ исправлен 06.09.2016 20:47

Добрый день. Без отработки можете уволиться только по соглашению сторон.


0
фото
Off-line Гладилина Алена
юрист
Киев (также Полтава)
ответил 17.11.2013 01:09

Відповідно до статті 38 КЗпП працівник має право у будь-який строк розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, письмово попередивши про це роботодавця за два тижні. Попередження роботодавця про наступне звільнення є обов’язком працівника.
У цілому ряді випадків закон зобов’язує роботодавців провадити звільнення працівників у строк, про який вони просять. Йдеться про скорочення двотижневого строку, оскільки по його закінченню працівник може звільнитися в загальному порядку. У цьому разі строк попередження про звільнення скорочується на розсуд працівника навіть до одного дня.

Випадки, коли на роботодавця покладається обов’язок звільнити працівника у строк, про який він просить, перелічені у статті 38 КЗпП: переїзд на нове місце проживання; переведення одного із подружжя на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання в цій місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку чи дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом; невиконання роботодавцем законодавства про працю чи умов колективного або трудового договору, інші поважні причини. Усі вони мають спільну ознаку — неможливість працівника далі продовжувати роботу.


За відсутності причин, що свідчать про неможливість продовження працівником роботи, сторони трудового договору вправі домовитися про будь-який строк звільнення після подання працівником заяви в межах двотижневого строку. У разі, якщо існує така домовленість, працівника можна звільнити навіть у день подання ним заяви про звільнення.
Роботодавець не має права звільняти працівника до закінчення двотижневого строку після подання заяви про звільнення, якщо працівник про це не просив, оскільки в межах вказаного строку він має право відізвати раніше подану заяву.
У разі, коли працівник самовільно залишив роботу (не попередив письмово роботодавця про звільнення за власним бажанням, залишив роботу до закінчення встановленого двотижневого строку попередження), роботодавець має право звільнити його за прогул (п. 4 ст. 40 КЗпП).


0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 16.11.2013 23:16
ответ исправлен 16.11.2013 23:17

Также без фактической отработки можно будет уволиться, написав заявление и взяв больничный на 2 недели! По законодательству данный срок не приостанавливается, не прерывается, не продлевается...


0
фото
Off-line Бойко Вадим
адвокат
Харьков
ответил 16.11.2013 23:04

Пообщайтесь с руководителем и договоритесь об увольнении по соглашению сторон без отработки 2 недель. Обосновывайте семейными обстоятельствами либо тем, что Вас принимают на другую работу и ждать 2 недели не намерены. Должно подействовать.


0
фото
Off-line СПМ-КОНСАЛТИНГ ГРУП
юридическая компания
Киев
ответил 16.11.2013 22:33

Трудовой кодекс предусматривает случаи, когда вы можете уволиться по собственному желанию в связи с некоторыми обстоятельствами вдень подачи заявления без обработки 2-Х недель. Главное правильно составить заявление.


0
фото
ответил 16.11.2013 22:32

Так называемая отработка обязательна, если на ней настаивает работодатель при увольнении работника по собственному желанию.

Если Вы хотите уволиться без данной отработки, Вам необходимо либо договориться с работодателем и уволиться по соглашению сторон, либо указать в заявлении уважительныю причину по которой Вы не можете отрабатывать (например, переезд в дргую местность, уход за больным родственником и проч.).


0
фото
Off-line Бойко Юлия
юрист
Одесса
ответил 16.11.2013 22:28

да- выйти на больничный сразу после подачи заявления про увольнение и его подписи.


Доступные специалисты в области трудового права

Ткач Альона
PREMIUM
Off-line Ткач Альона
100 грн
Консультация
юрист
Телефон Телефон Чат WhatsApp
Голубев Денис
PREMIUM
Off-line Голубев Денис
200 грн
Консультация
юрист
Киев
Телефон Телефон Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Бічук Анастасія
PREMIUM
Off-line Бічук Анастасія
30 грн
Консультация
юрист
Мелитополь
Телефон Телефон
Будовий Дмитро
PREMIUM
Off-line Будовий Дмитро
150 грн
Консультация
юрист
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp







Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир






x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций