Постанова Кабінету міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1266 "Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням":
Розрахунковий період, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід, грошове забезпечення):
"Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), виключаються з розрахункового періоду".
Т.е. берется з/п за отработанные месяцы из последних 6-ти, месяцы "на больничном" исключаются из расчета.