Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

У січні 2019 року по переводу з закладу охорони здоров'я...

07.06.2019 10:01
Платный вопрос - 195 грн. Автор вопроса определит, какая консультация юриста ему помогла и кому передать вознаграждение!

добрий день! Мене хвилюють 2 питання: 1) у січні 2019 року по переводу з закладу охорони здоров'я перейшла працювати медсестрлю у школу, у якій працювала 10 років, але була працівником пмсд. У січні мене включили у штат школи. Але мою посаду медичної сестри не внесли в колективний договір, зіславшись на те, що той договір, який у школі зараз, закінчується у 2020 році. В липні мені потрібно йти у відпустку і мені надається 24 календарні дні. Але по закону мені має надаватись і додаткова відпустка сроком до 7 днів (як медику). Але у школі мені сказали, що не можуть дати 7 днів додаткової відпустки, бо про неї має бути написано в колективному договорі школи. Але мою посаду туди не внесли. Як бути? Чим мені апелювати? І питання 2): у кінці серпня 2019 року я планувала звільнитись(планувала за два тижні написати заяву на звільнення за власним бажанням), але як вияснилось, у серпні директор школи буде у відпустці, хоча буде хтось виконувати обов'язки директора. І у мене питання: чи можу я написати заяву на ім'я тимчасово виконувача обов'язків директора школи, тобто чи має право цей т.в.о звільнити мене за власним бажанням? Дякую.


Ответы юристов


Получен гонорар: 30%
0
фото
FIND
Off-line Пасичная Ирина
Адвокат
Днепропетровск (также Украина)
ответил 07.06.2019 17:13
1. Ваше право на додаткову відпустку порушується. Колективний договір поширюється на всіх працівників, які працюють на посадах, передбачених штатним розписом. При прийомі на роботу вас повинні були ознайомити з колективним договором. А в момент, коли штатний розпис змінився, і ваша посада була введена до штатного розпису, в колективний договір повинні були внести зміни та поширити його дію на вашу посаду. Такого взагалі не може бути, щоб ви працювали офіційно на штатній посаді і на вас не поширювався колективний договір!!! Відпустки, що передбачені законодавством, повинні надаватися в обов'язковому порядку. Пишіть заяву про надання відпустки , вимагайте письмової відповідді та , якщо відмовлять, оскаржуйте в суді. 2. Тимчасово виконуючий обов'язки працівник користується тим же правом , що і основний працівник та цій посаді. В тому числі і на посаду директора школи, у разі його відсутністі , це поширюється. Т.В.О. директора має право підписати вам заяву про звільнення.


Показать контакты
Получен гонорар: 30%
0
фото
PREMIUM
Off-line Рыбинцев Сергей
Адвокат
Киев (также Одесса, Днепр, Львов)
ответил 07.06.2019 10:45

Доброго дня!

Стосовно другого питання.

Відпустка керівника ніяк на ваше право звільнитись не впливає.Ви пишите заяву на імя в.о. або її заступника, у встановлений КЗпП строк.

По першому питанню.

Ваші 7 кал.днів гарантовані вам законодавством, а не кол.договором. Закон має вищу силу за кол.договір, кол.договір може лише розширювати та надавати більше прав та гарантій, ніж закон.

Тому право на 7 днів у вас є. Спробуйте апелювати письмовою заявою на імя директора з посиланням на чинне законодаство. Вимагайте письмову відмову.Если Вы не способны защитить свои права от посягательств агрессора, его требованиям и оскорблениям не будет конца. Хочешь защититься? Свяжись со мной!
Показать контакты
Получен гонорар: 40%
0
фото
Off-line Островський Роман
Юрист
Киев
ответил 07.06.2019 10:19
ответ исправлен 07.06.2019 10:22

Доброго дня.

1) Відповідно до розділу 16 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку № 1290-2 право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів мають лікарі, які працюють у закладах і установах охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення та будинку відпочинку - https://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1290-97-п

Таким чином, право на додаткову відпустку не ставить в залежність від наявності даних положень в колективному договорі. 

2) Так, виконуючий обов`язки директора школи користується правами директора за час його відсутності, а тому має повноваження підписати заяву.

Якщо ваші права й надалі будуть порушуватись, то в даному випадку маєте право звернутись до управління охорони праці у вашому місті.

0
фото
FIND
Off-line Петренко Евгений
Юрист
Харьков (также Все регионы Украины)
ответил 07.06.2019 10:13

Доброго дня, по-перше додаткова відпустка передбачена Вам законодавчо і додаткової регламентації у договорі не треба.

По-друге Вашу заяву має право прийняти і підписати виконуючий обов'язки директора .С уважением, Евгений. Индивидуальные консультации - платные. Если Вам помог мой ответ, пожалуйста оставьте отзыв.
Показать контакты
0
фото
PREMIUM
Off-line Некрасов Олег
Юрист
Харьков (также Киев,Днепр,Запорожье,Полтава,Одесса ,вся Украина)
ответил 07.06.2019 10:07

Добрый день уважаемый гость 

2) Что касается увольнения то уволить может временно исполняющий обязанности

1 ) Что касается отпуска то коллективный договор тут ни при чем вы как медик имеете право на такой отпуск  

Если остались вопросы или нужна помощь звоните или пишите здесь или соц сети (Viber,Telegram,What’s up,Messenger)  Индивидуальная Консультация,дистанционное составление документов
Показать контактыКонсультации, которые могут быть Вам интересны

15 грудня 2019 року під час медкомісії в військоматі в тіло військовозобов"язаного проникали...
15 грудня 2019 року під час медкомісії в військоматі в тіло військовозобов"язаного проникали пальцями та медінструментами: хірург проникав пальцем у задній прохід та натискував на...

Добрий день. Мене звуть Світлана. Працюю на підприємстві (ТОВ) 6 повних років, у березні 2019 року...
Добрий день. Мене звуть Світлана. Працюю на підприємстві (ТОВ) 6 повних років, у березні 2019 року іду у відпустку в з'язку з вагітністю та пологами. За всі попередні роки...
Реклама
Адвокат
Адвокат
Подробнее