Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Доброго дня. Питання стосовно щорічної відпустки перед декретоною. Була прийнята на роботу...

15.03.2019 12:29
Платный вопрос - 99 грн. Автор вопроса определит, какая консультация юриста ему помогла и кому передать вознаграждение!
Доброго дня. Питання стосовно щорічної відпустки перед декретною. Була прийнята на роботу 01.04.2009. Щорічну відпустку за період 01.04.18-31.03.19 використала в повному обсязі. В декретну відпустку планую йти з 17.04.19. Чи маю я право взяти 14 днів щорічної відпустки перед декретною? і чи маю право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення, передбаченої компанією один раз на рік до нерозривної частини щорічної відпустки 14 днів? Вже зверталася з цим питанням до працівника відділу кадрів і отримала відмову.

Комментарии автора вопроса

15.03.2019 16:18      комментарий относится к Пасичная Ирина
Тим більше, що ця двотижнева відпустка була запланована і погоджена в графіку відпусток, який складався в кінці 2018 року

15.03.2019 16:15      комментарий относится к Пасичная Ирина
Тобто на практиці роботодавець (бухгалтерія) порушує законодавство?

Ответы юристов


Получен гонорар: 75%
0
фото
FIND
Off-line Пасичная Ирина
адвокат
Днепропетровск (также Украина)
ответил 15.03.2019 16:24

Матеріальна допомога на оздоровлення надається рік у рік. Думаю, що ви маєте на неї право. Пишіть заяву про її виплату в 2-х екземплярах. Один екземпляр з відміткою про прийняття залшайте у себе, як доказ. Вашу заявуповинні задовільнити. Якщо відмовлять - маєте право її оскаржити.



Показать контакты
Получен гонорар: 75%
0
фото
FIND
Off-line Пасичная Ирина
адвокат
Днепропетровск (также Украина)
ответил 15.03.2019 16:19

Ви можете написати скаргу в інспекцію праці



Показать контакты
Получен гонорар: 75%
0
фото
FIND
Off-line Пасичная Ирина
адвокат
Днепропетровск (также Украина)
ответил 15.03.2019 15:23

Надання щорічної основної відпустки проводиться згідно з графіком відпусток, який затверджується адміністрацією та профспілковим органом на наступний рік. Але у кожного працівника існує свій календаргий відлік 12 місяців, протягом якого роботодавець зобовязаний надати відпустку в наступному році. Якщо ви використали відпустку за 2018-2019 рік, то відпустка за 2019-2020 рік повинна надаватися за графіком відпусток, затвердженим в кінці 2018 року. Але законодавець встановив, що жінці, яка планує взяти відпустку у звязку з вагітністю і пологами, щорічна відпустка надається по її бажанню перед відпусткою у звязку з вагітністю та пологами.  На практиці бухгалтерія вам не підпише відпустку повної тривалості за 2019-20120 роки, так як ви ще не відпрацювали цей період і відпускні будуть нараховані наперед, за той період, який ви, можливо ніколи не відпрацюєте (по залежним чи незалежним від вас причин: стан здоровя, звільнення, смерть) і бухгалтер буде покривати переплачену вам суму відпускних із власної кишені.  Нараховані  кошти відпускних наперед вам не виплатять. Можуть лише надати щорічну відпуску пропорційно за відпрацьований період з 01.04.2019 по 17.04.2019 (що неможливо) або по день після виходу з відпустки у звязку з вагітністю та пологами пропорційно відпрацьованому періоду. 



Показать контакты
Получен гонорар: 25%
0
фото
PREMIUM
ответил 15.03.2019 13:38
ответ исправлен 15.03.2019 13:43

За п. 1 ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки, перед відпусткою по вагітності та пологах або після неї жінці за її бажанням надається щорічна відпустка в зручний для неї час, у т. ч. і відпустка повної тривалості до настання 6-місячного терміну безперервної роботи на підприємстві.

Ви можете використати відпустку  повністю за поточний не повністю відпрацьований робочий рік (водночас кількість днів відпустки за поточний рік не обчислюється до дня початку відпустки, як при звільненні, а є повною).

Починаючи з квітня 2019 року ви маєте право на щорічну відпустку повної тривалості за робочий рік з 03.2019 до 04.2020.


Можливості надання щорічних відпусток за майбутні робочі роки, які ще не розпочалися, законодавство не передбачає. Водночас, оскільки у Вас відпустка по вагітності та пологах входить до стажу, що надає право на щорічні відпустки (ст. 9 Закону про відпустки, ст. 82 КЗпП), якщо новий робочий рік розпочався раніше відпустки по вагітності та пологах, ви маєте право на відпустку повної тривалості вже за новий робочий рік.

Частину відпустки ви можете взяти до відпустки по вагітності та пологам, частину після цієї відпустки (якщо одразу приступаєте до роботи ) або після відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. 

Якщо колективним договором передбачена така компенсація на Вашій посаді, то маєте право.



С уважением Виктория
Показать контакты
0
фото
PREMIUM
Off-line Lеgal Group Help
юридическая компания
Харьков (также Киев,Днепр,Запорожье,Полтава,Одесса ,вся Украина)
ответил 15.03.2019 12:51
Добрый день уважаемый гость. Вы можете получить данный отпуск перед декретным подав заявление директору сославшись на ст .10 Закона «Про відпустки» Если остались вопросы пишите в личку или звоните.


Индивидуальная Консультация,дистанционное составление документов
Показать контакты
0
фото
FIND
Off-line Островський Роман
юрист
Киев
ответил 15.03.2019 12:48
ответ исправлен 15.03.2019 12:49

Доброго дня

Відповідно до положення ст. 10 Закону України «Про відпустки», щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:

1)жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

Таким чином, якщо у вас з 2009 року залишився залишок невикористаної відпустки, то ви можете нею скористатись до декретної.

Відпустка на оздоровлення надається працівникам з шкідливими умовами праці. Ви до таких відноситесь? 



З повагою, Островський Роман
Показать контакты

Доступные специалисты в области трудового права

Будовий Дмитро
PREMIUM
Off-line Будовий Дмитро
200 грн
Консультация
юрист
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp


Консультации, которые могут быть Вам интересны

Приєднання щорічної відпустки до декретної відпустки
Доброго дня, за 4 роки роботи на підприємстві назбиралося 58 днів не використаноі щорічної відпустки. У травні місяці планую у декретну відпустку, чи можна приєднати таку велику...




Реклама
Адвокат
Адвокат