Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Директор відмовляється підписувати заяву на щорічну відпустку, також...

14.09.2018 17:24

В мене склалася така ситуація. Директор відмовляється підписувати заяву на щорічну відпустку, також не хоче відпускати за власний рахунок. Чи можу я взяти лікарняний та поїхати за кордон на відпочинок? Чи не є це протиправним? Чи можуть до мене застосувати потім якість дисциплінарні стягнення? І чи взагалі може моє керівництво дізнатися про перетин мною кордону?


Ответы юристов


0
фото
Off-line Бічук Анастасія
юрист
Мелитополь (также другие города Украины)
ответил 14.09.2018 17:40

Доброго дня!

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про відпустки

Стаття 2. Право на відпустки

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі - підприємство).

Право на відпустки забезпечується:

гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;

забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених статтею 24 цього Закону.

Стаття 6. Щорічна основна відпустка та її тривалість

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Стаття 10 

...Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Стаття 11

...Щорічна відпустка за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства, та за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році.

Якщо Ви просите письмово надати відпуску, яка є за графіком, або за згодою сторін була перенесена, Вам не можуть відмовити. У разі відмови пишить скаргу до Держпраці. 

Щодо поїздки за кордон під час лікарняного, то може бути не дисциплінарна, а кримінальна відповідальність  Вам і тому лікарю,хто видасть Вам лікарняний.  


Доступные специалисты в области трудового права

Костромина Виктория
PREMIUM
Off-line Костромина Виктория
250 грн
Консультация
юрист
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Ковтун Елена
PREMIUM
On-line Ковтун Елена
80 грн
Консультация
юрист
Харьков
Телефон Телефон Чат WhatsApp





Реклама
Неотложная правовая помощь
Неотложная правовая помощь

Адвокат в уголовном деле
Адвокат в уголовном деле

Адвокат
Адвокат

Семейный адвокат
Семейный адвокат

Юрист
Юрист





x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций