Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Відпрацювання 2 тижні

11.04.2016 22:53
Працюю на заводі третій місяць вирішив звільнитись. Сказали що потрібно відпрацювати 2 тижні. Написав заяву 11.04.2016 в заяві вказав, що прошу звільнити 25.04.2016(два тижні). Дирекція підписала заяву. 11.04.2016 я відпрацював зміну, а 12.04.2016 хочу йти на лікарняний, по поганому самопочуттю, це можливо, чи я зобов'язаний відпрацювати 2 тижні? І ще одне, чи правильно юридично складена заява і чи немає якогось скритого смислу в словах директора "з відпрацюванням 2 тижні" напсаних в заяві?
г. Калуш

Ответы юристов


0
фото
Off-line Воропаев Александр
юрист
Энергодар
ответил 12.04.2016 00:08
Відповідно до статті 38 КЗпП України працівник має право у будь-який строк розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, письмово попередивши про це роботодавця за два тижні. Попередження роботодавця про наступне звільнення є обов’язком працівника. Бувають випадки, коли на роботодавця покладається обов’язок звільнити працівника у строк, про який він просить, перелічені у статті 38 КЗпП: - переїзд на нове місце проживання; - переведення одного із подружжя на роботу в іншу місцевість; - вступ до навчального закладу; - неможливість проживання в цій місцевості, підтверджена медичним висновком; - вагітність; - догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку чи дитиною-інвалідом; - догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; - вихід на пенсію; - прийняття на роботу за конкурсом; - невиконання роботодавцем законодавства про працю чи умов колективного або трудового договору, інші поважні причини. Роботодавець не має права звільняти працівника до закінчення двотижневого строку після подання заяви про звільнення, якщо працівник про це не просив, оскільки в межах вказаного строку він має право відізвати раніше подану заяву. У разі, коли працівник самовільно залишив роботу (не попередив письмово роботодавця про звільнення за власним бажанням, залишив роботу до закінчення встановленого двотижневого строку попередження), роботодавець має право звільнити його за прогул (п. 4 ст. 40 КЗпП). Тому краще б було домовитись з роботодавцем про звільнення за згодою сторін. Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишіть відгук чи оцінку, буду вдячний...

0
фото
Off-line Носова Виктория
адвокат
Днепропетровск
ответил 11.04.2016 23:18

 На больничный вы можете идти в любое время. Уволить смогут не ранее закрытия больничного. Подвоха в отработке 2 недель -нет, это право работодптеля.


0
фото
Off-line Петренко Евгений
юрист
Харьков (также Все регионы Украины)
ответил 11.04.2016 23:01

Все в порядке. На больничный пойти можете. Во время больничного Вас не имеют права уволить. То есть только после закрытия больничного.


Доступные специалисты в области трудового права

Ковтун Елена
PREMIUM
On-line Ковтун Елена
80 грн
Консультация
юрист
Харьков
Телефон Телефон Чат WhatsApp
Бобров Александр
PREMIUM
Off-line Бобров Александр
100 грн
Консультация
юрист
Краматорск
Телефон Телефон Чат WhatsApp


Реклама
Юрист
Юрист

Адвокат в уголовном деле
Адвокат в уголовном деле

Неотложная правовая помощь
Неотложная правовая помощь

Адвокат
Адвокат

Семейный адвокат
Семейный адвокат

x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций