Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Я знаходжусь у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною, яка потребує...

10.02.2019 15:08
Платный вопрос - 99 грн. Автор вопроса определит, какая консультация юриста ему помогла и кому передать вознаграждение!
Я знаходжусь у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною, яка потребує домашнього догляду до 17.07.2019 року. Я вирішила звільнитись з підприємства не дочекавшись кінця вищевказаної відпустки за власним бажанням згідно статті 38 КЗпП. Скажіть будь ласка чи повинна я виходити на один день на роботу щоб мене розрахували чи можна направити заяву про звільнення поштою і там не з'являтись. Підприємство наполягає на виході на один день на роботу. Дякую за допомогу.

Ответы юристов


0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
адвокат
Киев (также вся Украина)
ответил 10.02.2019 17:40

думки  коллег разійшлися

я вважаю що вам не потрібно виходити на роботу - достатньо подати заяву особисто або відправити поштою

ви можете звільнитися за власним бажанням на загальних засадах відповідно до ст. 38 КЗпП (для безстрокового трудового договору) і ст. 39 КЗпП (для строкового трудового договору).  Роботодавець повинен розірвати трудовий договір і звільнити таку особу за її заявою у строк, про який вона просить.

Звертаю увагу, що трудове законодавство не встановлює правил щодо обов'язкового звільнення у робочий день. Працівника може бути звільнено й у вихідний для нього день (з дотриманням у день звільнення правила про видачу трудової книжки та копії наказу про звільнення) — це прямо передбачено ст. 116 КЗпП  При звільненні працівника виплата всіх сум, що належаться йому від підприємства, установи, організації, провадиться у день звільнення. Згідно зі ст. 116 КЗпП, якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми (зокрема, компенсація за невикористані дні щорічної відпустки) мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Відповідно до п. 4.2 Інструкції №581, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, адміністрація цього дня надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Щодо оформлення відповідних документів є деякі особливості. При звільненні за статтями 38, 39 КЗпП за наявності поважної причини таку причину має бути відображено у наказі про звільнення. З цією метою практика вимагає, щоб працівник (працівниця) послався на цю причину у своїй заяві про звільнення. Відповідно до п. 2.25 Інструкції №58, у цьому випадку запис про звільнення вноситься до трудової книжки із зазначенням поважної причини звільнення.С уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61 (viber), 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, сайт - http://advokat-citykiev.com.ua/, ИНДИВИДУАЛЬНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ;
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр, Львов)
ответил 10.02.2019 17:20

Доброго дня!

Це не обовязково має бути цілий робочий день, але формально цей день має бути.

Оскільки до закінчення відпустки, а саме до 17.07.2019 року ви в ній перебуваєте. І вийти з неї ви можете через заяву про достроковий вихід на роботу, і в цей же день виходу ви пишете заяву про звільнення.

Доречі цей один формальний день виходу дасть вам підстави отримати розрахунок за цей день, витримати норми чинного законодавства та всі ваші періоди щодо страхового стажу по догляду за дитиною.

Отже, виходите на роботу необхідно.Если Вы не способны защитить свои права от посягательств агрессора, его требованиям и оскорблениям не будет конца. Хочешь защититься? Свяжись со мной! Тел.: 0503202873, Почта: ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Пасичная Ирина
адвокат
Днепропетровск (также Украина)
ответил 10.02.2019 15:33

Ви повинні подати заяву спочатку про дострокове переривання відпустки по догляду за дитиною, а потім - заяву про звільнення із зазначенням дати звільнення. Коли відпуска по догляду за дитиною переривається, працівник повинен зявитися на роботі. Навіть, якщо день звільнення є днем наступним за днем останнього дня відпустки, - день звільнення є робочим днем. Отже на роботі потрібно зявитися. Не може бути одночасно і останній день відпустки і день звільнення. Наприклад: сьогодні у вас останній день відпустки - і ви знаходитесь вдома. Завтра ви звільняєтесь, останній день - день звільнення -  ви повинні бути на роботі. Якщо для адміністрації це принципово - необхідно вийти на роботу. 093-543-82-02 irina_Pasichna@meta.ua
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Юридический Центр
юридическая компания
Кривой Рог (также Київ, Дніпро)
ответил 10.02.2019 15:30
ответ исправлен 10.02.2019 15:42

Ні, виходити на роботу не потрібно.

Так, законодавство України забороняє звільнення працівника під час його відпустки або тимчасової непрацездатності лише при розірванні трудового договору з ініціативи роботодавця.

У Вашому випадку трудовий договір припиняється не з ініціативи роботодавця, а з Вашої ініціативи.Тому Ви маєте право направити заяву про звільнення згідно ст. 38 КЗпП України поштою (з описом вкладення та повідомленням про вручення), а підприємство повинно задовільнити Вашу заяву, здійснити розрахунок та видати трудову книжку з відповідним записом.З повагою, Юридичний Центр (centre_kardinal@ukr.net)
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
ответил 10.02.2019 15:27

Доброго дня. Законодавство про працю такого обов'язку не передбачає.Первая консультация по телефону или онлайн - бесплатная. Личные консультации - оплачиваются. Звоните 098 482 18 02, 050 694 36 67, пишите на e-mail: artem.kiryushin@gmail.com
Показать контактную информацию

Регистрация ООО (ТОВ)
Стоимость 1850 грн

Заказать
Реклама
Виктория Костромина - юруслуги
Виктория Костромина - юруслуги

x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций