Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Как продать 1/2 дома (наследство)? Сестра не заинтересована в покупке

Добрый день! Ситуация следующая моему знакомому и его сестре остался дом в наследство по 1/2. Оба вступили в наследство, но еще не переоформили на себя и не изготовлены тех.паспорта естественно. Он хотел бы эту часть дома позже продать, сестра не заинтересована в купле. По какому алгоритму действовать посоветуйте пожалуйста?


06.08.2019 21:42
300 грн.


фото
Off-line Роман Островський
Юрист / Киев
Репутация: 14 / 380 27 отзывов
консультация

Добрый вечер.

Для нотариуса нужны доказательства об предложении совладельцу продать часть другому лицу, для этого нужно направить предложение заказным письмом с описью. После 1 месяца вы можете продать свою часть третьему лицу.

Согласно порядка нотариальных действий - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12

5.1. У разі якщо один з учасників спільної часткової власності продає належну йому частку в спільній власності іншій особі, нотаріус повинен упевнитись у тому, що продавець у письмовій формі повідомив усіх інших учасників спільної часткової власності (як фізичних, так і юридичних осіб) про свій намір продати свою частку іншій особі із зазначенням ціни та інших умов, на яких продається ця частка.

Для такой продажи необходимо полностью оформить недвижимость.

Для более детальной консультации оставляю вам своё предложение.

06.08.2019 22:01

фото
Off-line Роман Островський
Юрист / Киев
Репутация: 14 / 380 27 отзывов
предложение
Детальная консультация
06.08.2019 22:02


300 грн.
фото
Off-line Евгений Мотрук
Юрист / Одесса
Репутация: 6 / 380 22 отзыва
консультация

Здравствуйте. В том случае если сестра не заинтересована в приобретении части другого наследника, то данный вопрос возможно решить через суд, суд может обязать одного из владельцев выплатить на пользу другого сумму части, так как квартира является не делимой собственностью и её невозможно продавать сторонним лицам по частям.

06.08.2019 22:33

фото
Off-line Евгений Мотрук
Юрист / Одесса
Репутация: 6 / 380 22 отзыва
предложение
Индивидуальная консультация с использованием судебной практики по аналогичным делам.


06.08.2019 22:35


300 грн.
фото
Off-line Евгений Александрович
Адвокат / Киев
Репутация: 376 / 380 1340 отзывов
консультация

Здравствуйте!

Для начала необходимо вступить в наследство, оформить его, получить право собственности, оформить технические паспорта.

Затем, ему необходимо предложить сестре приобрести его часть дома,офмц официально направив в ее алресписьмо, почтой заказным письмом с уведомлением и описью вложения, указав что ей даётся 1 месяц на решение вопроса о том, чтобы приобрести у него часть дома или отказаться от этого.

После чего, если она откажется от приобретения или не даст ответа на его письмо, он может рнгато вопрос о продаже своей части дома третьему лицу.

07.08.2019 03:30

Цивільний кодекс України

Стаття 361. Право співвласника розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності

1. Співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності.

Стаття 362. Переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності

1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення
переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

3. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.

4. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець.

До таких вимог застосовується позовна давність в один рік.

5. Передача співвласником свого переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншій особі не допускається.

tps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15
07.08.2019 03:38

Также, смотрите:

Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

5. Реалізація переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності

5.1. У разі якщо один з учасників спільної часткової власності продає належну йому частку в спільній власності іншій особі, нотаріус повинен упевнитись у тому, що продавець у письмовій формі повідомив усіх інших учасників спільної часткової власності (як фізичних, так і юридичних осіб) про свій намір продати свою частку іншій особі із зазначенням ціни та інших умов, на яких продається ця частка.

5.2. Доказом повідомлення учасників спільної часткової власності про подальший продаж частки в спільному майні є або свідоцтво, видане нотаріусом, про передачу їм заяви продавця, або заява учасників спільної часткової власності про відмову від здійснення права переважної купівлі частки майна, що продається (із зазначенням ціни та інших умов продажу цієї частки). Справжність підпису на заяві має бути засвідчена нотаріально.

5.3. Заява учасника спільної часткової власності про відмову від права переважної купівлі може бути викладена на окремому стандартному білому аркуші паперу з одночасною реєстрацією в журналі реєстрації вхідних документів або на спеціальному бланку нотаріальних документів (за бажанням зазначеного учасника).

5.4. Якщо вказана заява передана особисто учаснику спільної часткової власності нотаріусом, який посвідчує договір, то свідоцтво про передачу заяви не видається, при цьому примірник заяви з написом нотаріуса про її вручення додається до примірника договору купівлі-продажу частки відчужуваного майна, який залишається в матеріалах нотаріальної справи.

При одержанні від учасників спільної часткової власності письмової відповіді на повідомлення про продаж ця відповідь додається до примірника договору, що залишається у матеріалах нотаріальної справи.

5.5. Правила, викладені у цьому пункті, не застосовуються при посвідченні договорів довічного утримання (догляду); спадкового договору; дарування; ренти (якщо майно передається безоплатно); пожертви, міни; міни частки майна або відчуження частки майна, виділеної за згодою співвласників чи за рішенням суду, а також у разі продажу частки у праві власності на майно з публічних торгів (аукціону).

5.6. Якщо решта учасників спільної часткової власності відмовиться від здійснення права переважної купівлі або не здійснить цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо іншого майна - протягом десяти днів з дня одержання повідомлення про намір і умови продажу, то нотаріус після одержання заяви про відмову або після спливу встановленого терміну може посвідчити договір купівлі-продажу частки спільного майна іншій особі.

5.7. Договір купівлі-продажу частки спільного майна іншій особі може бути посвідчений нотаріусом за наявності відомостей про те, що учасники спільної часткової власності відмовились одержати надіслані на їх адресу заяви продавця про його намір продати свою частку. Про цю обставину повинна свідчити зроблена на зворотному повідомленні відмітка органу зв'язку.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12

07.08.2019 03:49

фото
Off-line Евгений Александрович
Адвокат / Киев
Репутация: 376 / 380 1340 отзывов
предложение
Полная консультация алгоритм действий обращайтесь.
07.08.2019 03:31


300 грн.
ok Выбор клиента

фото
Off-line Инна Колесниченко
Юридическая компания / Кривой Рог
Репутация: 20 / 380 97 отзывов
консультация

Алгорітм дій визначений у ст. 362 Цивільного кодексу України.

Так, встановлено, що у разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

Таким чином, після оформлення спадщини та отримання свідоцтв  про право на спадщину, необхідно здійснити вищезазначені дії з повідомлення іншого співвласника про продаж частки, та в разі відмови або неотримання відповіді на таку пропозицію, здійснити продаж третім особам.

07.08.2019 08:54

фото
Off-line Инна Колесниченко
Юридическая компания / Кривой Рог
Репутация: 20 / 380 97 отзывов
предложение
Индивидуальная консультация
07.08.2019 08:55


300 грн.
фото
Off-line Алексей Шишкин
Юридическая компания / Харьков
Репутация: 67 / 380 360 отзывов
консультация

Вы пишите "еще не переоформили на себя" в первую очередь нужно завершить процесс оформления наследства и получить у нотариуса, который ведет наследственное дело свидетельства о праве на наследство. Потом нужно будет совладельцам определить доли в натуре путем заключения нотариального договора, следующий этап один совладелец, который желает продать свою часть делает предложение о купле - продаже второму совладельцу это заявление тоже должно быть нотариально заверено.

Если в течении одного месяца второй совладелец не изъявит желания приобрести продаваемую часть, то можно продавать третьим лицам на тех условиях, которые были изначально предложены.

Если нужна дополнительная информация и консультация ниже будет мое предложение. 

07.08.2019 09:28

фото
Off-line Алексей Шишкин
Юридическая компания / Харьков
Репутация: 67 / 380 360 отзывов
предложение
подробная пошаговая консультация о порядке действий
07.08.2019 09:29


300 грн.
фото
Off-line Сергей Рыбинцев
Адвокат / Киев
Репутация: 230 / 380 1045 отзывов
консультация

Добрый день!

Схематично это выглядит так: один из сособственников своей доли предлагает другому сособственнику приобрести его долю.

В случае отказа, у вас возникает право реализовать долю третьим лицам.

При этом вам необходимо выделить долю вашей собственности, если это продажа третьему лицу.

Также есть ряд способов "заохочення" к приобретению у вас доли вашей собственности.

Это и подселение "арендаторов нежелательных" на вашу долю имущества, и ремонтные работы, и требования по компенсации за содержание.

Обращайтесь

07.08.2019 10:49

фото
Off-line Сергей Рыбинцев
Адвокат / Киев
Репутация: 230 / 380 1045 отзывов
предложение
Консультация
07.08.2019 10:49


300 грн.








"Top"

Задать вопрос Юристам