Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Така ситуація, в 1979р. померла мама, залишилося два сина . Спадщину не оформляли, жили всі в цьому...

12.12.2016 18:46

Така ситуація, в 1979р. померла мама, залишилося два сина . Спадщину не оформляли, жили всі в цьому будинку. В 2004році старший син (мій чоловік) оформив в спадщину в нотаріуса дом на себе, а брат написав в сільраді завірену відмову що він спадщину не приймав і на неї не претендує. В 2013році помер мій чоловік, а брат помер в 2015р. Цей будинок в спадщину після чоловіка оформила я. А його дружина подала заяву в суд про визнання відмови від спадщини недійсною та визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину, виданого мені , і про визнання за нею права власності на 1/2 будинку в порядку спадкування. В заяві я читала що вона писала, що протягом 6 місяців з дня смерті мами і по 2003 рік її чоловік проживав в будинку з нею, а тому фактично спадщину прийняв а тому його відмова є недійсною. Чи так це чи ні? На які статті я можу посилатися в якості заперечень і на що я можу бити? Позовну заяву прикріплюю, надайте поради на що звернути увагу судді. Виходячи з дійсної цінності порад хочу вибрати собі адвоката по справі


Комментарии автора вопроса

13.12.2016 13:00
ТЕРМІНОВО!!!!Така ситуація, в 1979р. померла мама, залишилося два сина . Спадщину не оформляли, жили всі в цьому будинку. В 2004році старший син (мій чоловік) оформив в спадщину в нотаріуса дом на себе, а брат написав в сільраді завірену відмову що він спадщину не приймав і на неї не претендує. В 2013році помер мій чоловік, а брат помер в 2015р. Цей будинок в спадщину після чоловіка оформила я. А його дружина подала заяву в суд про визнання відмови від спадщини недійсною та визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину, виданого мені , і про визнання за нею права власності на 1/2 будинку в порядку спадкування. В заяві я читала що вона писала, що протягом 6 місяців з дня смерті мами і по 2003 рік її чоловік проживав в будинку з нею, а тому фактично спадщину прийняв а тому його відмова є недійсною. Чи так це чи ні? На які статті я можу посилатися в якості заперечень і на що я можу бити? Позовну заяву прикріплюю, надайте поради на що звернути увагу судді. Виходячи з дійсної цінності порад хочу вибрати собі адвоката по справі

Ответы юристов


0
фото
Off-line Сильванович Сергей
адвокат
Киев (также Киевская область )
ответил 13.12.2016 01:06

Здрастуйте!

Повністю згідний з коментарем пана Євгена Петренко. Важаю, що на тих підставах, що обгрунтованій позов, неможливо (з юр. точки зору) визнати недійсною відмову від спадщини. Проте, маю визнати, що це одна з правових позицій по справі.

Однак, рекомендую Вам скористатись допогою кваліфікованого спеціаліста - юриста.  

я б звернув увагу на наступне:

1) це те що будинок був поділений на 2 частини

2) чи проживав хтось и хто, після смерті матерів в її частині будинку

3) викликає питанян оформлення відмови від спадщини у сільраді

4) також, за чинним на даний час законодавсом, спадкоємець має право як прийняти та і відмовитися від спадщини протягом 6 місяців після відкриття спадщини (тобто смерті смпадкодавця)!!! По моєму, за старим ЦК УРСР установлено теж самеправил. Проте, як видно із тексту позову, брат відмовився лишу аж у 2004році 


0
фото
Off-line Петренко Евгений
юрист
Харьков (также Все регионы Украины)
ответил 12.12.2016 19:52

Враховуючи те, що позивач посилається на помилку, як на підставу визнання правочину недійсним, то хоч за старим, хоч за новим Цивільним кодексом встановлено загальну позовну давність у три роки. Оспорюваний правочин відбувся у 2004 році, а значить строк позовної давності вже сплив.

Також будинок був успадкований Вами у 2014 році і брат Вашого чоловіка мав змогу знаючи про порушення його права (виходячи з того, що відмова від спадщини була наслідком помилки) звернутися до суду, але не зробив цього.

Згідно ч.4 ст. 25 ЦКУ Цивільна правоздатність припиняється у разі смерті особи.

А відповідно до ст. 1218 ЦКУ До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Оскільки на момент відкриття спадщини він не мав права власності на будинок, то він не може входити до складу спадщини.

Інше питання, що відмова від спадщини через 25 років є такою, що не відповідає законодавству України.

На мою думку треба бити на те, що зі смертю брата Вашого чоловіка даний спір втратив сенс, оскільки якщо фактично брату не потрібна була ця власність і на день смерті він не намагався встановити за собою право власності на будинок, то претензії жінки брата не підлягають задоволенню.


Доступные специалисты в области семейного и наследственного права

Овчарук Оксана
PREMIUM
Off-line Овчарук Оксана

Телефон Телефон
Костромина Виктория
PREMIUM
Off-line Костромина Виктория
250 грн
Консультация
юрист
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Брек Людмила
PREMIUM
Off-line Брек Людмила
100 грн
Консультация

Телефон Телефон
Курлович Оксанв
PREMIUM
Off-line Курлович Оксанв
юрист
Одесса
Телефон Телефон


Реклама
Адвокат
Адвокат

Семейный адвокат
Семейный адвокат

Адвокат в уголовном деле
Адвокат в уголовном деле

Юрист
Юрист

Неотложная правовая помощь
Неотложная правовая помощь

x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций