Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Доброго дня ,я лікар-інтерн 2-го (педіатр) ,навчання та Інтернатура проходили на бюджетній основі ...

22.04.2018 07:17
Доброго дня ,я лікар-інтерн 2-го (педіатр) ,навчання та Інтернатура проходили на бюджетній основі ,чи повинна я відпрацьов 3 роки за місцем розприділення (знаю що вийшов новий закон ,але я не підпадаю під його дію,розумію що закон немає зворотнбої дії )???Чи є можливість уникнути відпрацювання не повертаючи гроші за всі роки навчання ?Чи є нюанси які б могли допомогти мені знайти вихід з ситуації???

Ответы юристов


0
фото
Off-line "1 ПРАВОВАЯ КОМПАНИЯ" команда адвокатов/юристов
юридическая компания
Киев (также Все 23 региона Украины )
ответил 23.04.2018 12:38

Добрий день!

Втратила свою законну силу Постанова Кабінету Міністрів України Про порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним коштом у зв'язку з набранням законної сили Постанови Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України.

Хоча закон і не має зворотної дії в часі, то він може її придбати в силу того, що порушує права громадянина або людини. Закон, за яким Ви були зобов'язані відпрацювати 3 роки після випуску з медичного університету, погіршував Ваше стан і порушував, гарантоване Вам право вільного вибору місця роботи.

Тепер закон скасований і у Вас немає такого зобов'язання. Обгрунтуйте, якщо виникнуть питання то, що Ваше право порушене, що закон має зворотну силу в часі так як попередній закон суттєво погіршував Ваше стан і порушував свободу вибору мета роботи.

Якщо Вам була корисна надана інформація - залиште позитивний відгук! При виникненні додаткових запитань або проблем із керівництвом університету чи вимогами про повернення оплати за навчання - пишіть до нас на e-mail або в особисті повідомлення.

З повагою, асистент адвоката Тетяна


0
фото
Off-line Крикун Сергей
юрист
Днепропетровск
ответил 22.04.2018 22:45

Доброго дня! Ваше питання є актуальним (турбує багатьох, ставилось не раз), по різному (до протилежного) пояснюється спеціалістами-юристами (наберіть у пошуку "відпрацювання 3 роки", зокрема: ttps://www.pravoconsult.com.ua/novi-pravyla-obov-yazkovogo-vidpratsyuvannya-vypusknykiv-za-derzhavnym-zamovlennyam/); у даному форматі (безкоштовної консультації) недостатньо ні часу, ні місця як для пояснення питання, так і пропонованого алгоритму Ваших дій; тим не менше, вважаючи дане питання соціальним, я викладу свою позицію (обгрунтовану юридично) в цілому.

По-перше, прийняттям нового Закону України "Про освіту" скасоване положення положення ст.52 попереднього Закону про направлення випускників-"бюджетників" на роботу за розподілом та обов'язок відпрацювання 3 роки. Не передбачено умов направлення та відпрацювання і в чинній редакції Закону "Про вищу освіту" - ст.64 передбачено, що випускники вільні у виборі місця роботи, що випускникам-медикам (зокрема), які уклали угоди про відпрацювання, забезпечується безоплатне житло та опалення (але не більше - не відпрацювання).

По-друге, щодо зворотної дії закону. Частина 2 ст.5 Цивільного кодексу України (ЦК) містить умову-застереження: "...крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи" - в даному випадку скасування направлення та обов'язоку відпрацювання є фактично скасуванням відповідальності, тому в даному випадку, як я вважаю, Закон має зворотну дію у часі, підлягає до застосування до відносин, що виникли до прийняття цього Закону.

По-третє, ч.3 ст.5 ЦК містить положення: "Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності". У цій частині, як я вказав вище, мають місце думки, що скасування відпрацювання стосується випускників, що стали ними після набрання чинності новим Законом, з чим я не погоджуюсь. По-перше, має місце інша консультація з питання дії актів законодавства у часі (http://radnuk.info/komentar/chky/chky-knuga1/chky-knuga1-pozd1/95--1-1-10/1711--5-.html) з посиланням на законодавство та рішення судових органів. По-друге, не логічно і неможливо керуватись законом про відпрацювання, як скасований (втратив силу). По-третє, якщо тпровести аналогію, наприклад, з кримінальним правом, то скасування відповідальності за певний злочин (вже діяння) буде підставою для звільнення від відповідальності і для тих осіб, які вчинили цей злочин за попереднього закону. Тобто до випускників-медиків, направлених для відпрацювання за старим Законом, після набрання чинності новим Законом, до відносин, що продовжуться, підлягають до застосування положення нового Закону (вільні у виборі місця роботи) - іншого цим новим Законом не передбачено, а старий втратив силу.

По-четверте, що укладеної раніше угоди про відпрацювання (можливо у Вас). Статтею 652 ЦК передбачено "Змін(у) або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин", зокрема:

"1. У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.

Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

2. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, ... за рішенням суду .... за наявності одночасно таких умов: ...". Такою істотною умовою є, очевидно, скасування направлення на роботу за розподілом та обов'язку відпрацювання.

По-п'яте, загальним алгоритмом Ваших дій по звільненню від відпрацювання та звільненню є, як я вважаю, подання заяв (окремих, під реєстрацію їх вручення на Вашому екземплярі) про розірвання угоди з наведеним вище обгрунтуванням та звільнення з роботи з подальшим можливим захистом свого рішення у суді.

Такою є моя думка та позиція.







Регистрация ООО (ТОВ)
Стоимость 1850 грн

Заказать
Реклама
Виктория Костромина - юруслуги
Виктория Костромина - юруслуги





x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций