Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Банківський кредит

13.02.2013 19:11

Добрий вечір! Допоможіть будь-ласка розібратись із такою ситуацією: Мій родич взяв кредит в банку1       50 000 і купив квартиру( відповідно квартиру під заставу).Справи в нього йшли не погано і він протягом 6 міс. взяв ще декілька кредитів думаючи що проблем з фінансами в нього не буде.  За рік він сплатив квартирний кредит  до 40 000 і наразі в нього почалися фінансові проблеми.Щоб банк1 не забрав квартиру я вирішив купити цю заставну квартиру в родича(звичайно зі згодою банку1). Банк1 погодився і оцінив квартиру в 52000( 40000-банку1, 12000-родичу). Та вся проблема в тому що на цю заставну квартиру наклав арешт інший банк2( де мій родич також брав кредит). І навіть якщо банк 1 перепише квартиру на мене(разом із боргом), тобто складе акт купівлі-продажу на суму 52 000, то фактично згідно з документами я мав би передати родичу 12 000(вартість квартири 52000 - банківський борг 40000 = 12000 -залишок який має отримати родич). І якраз ми з родичем боїмося що банк 2 захоче щоб родич віддав тих 12 000 йому(банку 2), адже в акті проходила сума 52 000, з яких банку 1 віддали 40 000, відповідно банк 2 спитає де решта? І так як офіційно іншого реального майна родич  не має то банк 2 захоче отих 12 000. Питання::: Як зробити так щоб не віддавати ці 12 000 банку2? Цікавлять всі законні і не законні методи буду вдячний за відповідь!


Комментарии автора вопроса

14.02.2013 15:00      комментарий относится к Вареник Андрей
Пане Андрію вдячний вам за кваліфіковані поради, та в мене до вас ще одне запитання: Якщо банку1 вдасться зняти через суд арешт банку 2, і я скориставшись моментом перепишу квартиру(разом з кредитом банку1) на себе(в банку1 сказали що це можливо) тоді які можуть бути претензії в банку2, адже новий власник квартири(тобто я) в банку2 кредити не брав і я йому нічого не винен, тобто нехай розбирається з попереднім власником-моїм родичем.

14.02.2013 13:52      комментарий относится к Вареник Андрей
Вдячний за відповідь на питання "банківський кредит"! Хочу доповнити щоб було більш зрозуміло:В банку1 мені сказали що їхній банк подав в суд на банк2 з вимогою про те щоб банк 2 зняв арешт. Після того як банк 2 зніме арешт(в банку1 пообіцяли що рішення буде позитивним) квартира буде продана мені( разом із кредитом 40 000) і я як новий власник буду повертати поступово цей кредит). Та проблема в тому що в акті купівлі-продажу буде зазначена ринкова ціна-52000, з яких 40 000-банку1, родичу-12 000. Але все це буде тільки по документах( реально я банку цю суму 40 000 буду повертати поступово кожного місяця ну десь по 1000-1500, а родичу не даю нічого). В банку1 ніби то погодилися, звичайно якщо вони не розводять ( яка ВАША думка?). Але чи в праві вимагати тоді банк2 ці 12 000( які я ПО ДОКУМЕНТАХ мав би передати родичу)?

14.02.2013 13:08
Вдячний за відповіді! Хочу доповнити щоб було більш зрозуміло:В банку1 мені сказали що їхній банк подав в суд на банк2 з вимогою про те щоб банк 2 зняв арешт. Після того як банк 2 зніме арешт(в банку1 пообіцяли що рішення буде позитивним) квартира буде продана мені( разом із кредитом 40 000) і я як новий власник буду повертати поступово цей кредит). Та проблема в тому що в акті купівлі-продажу буде зазначена ринкова ціна-52000, з яких 40 000-банку1, родичу-12 000. Але все це буде тільки по документах( реально я банку цю суму 40 000 буду повертати поступово кожного місяця ну десь по 1000-1500, а родичу не даю нічого). В банку1 ніби то погодилися, звичайно якщо вони не розводять ( яка ВАША думка?). Але чи в праві вимагати тоді банк2 ці 12 000( які я ПО ДОКУМЕНТАХ мав би передати родичу)?

Ответы юристов


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 15.02.2013 08:38

Еси Банку1 удастся снять арест в квартиры - Банк2 подаст апеляцию и с успехом ее выиграет. Я не вижу в Вашей ситуации удачного для Вас решения. Банки своего не упустят.да еще и судебные издержки будут большие, сумма долга не маленькая.


0
фото
Off-line Вареник Андрей
адвокат
Киев
ответил 14.02.2013 17:29

Если же банку какими-то правдами и неправдами удастся в судах всех инстанций снять арест с этой квартиры, то, в принципе, есть возможность заключить с хозяином и банком трехсторонний договор о переходе на Вас обязанностей должника в обмен на разрешение банка о продаже должником Вам предмета ипотеки.

Только нужно очень внимательно изучить этот договор на предмет "подводных камней" подсовываемых банком.

В этом случае фактическим собственником квартиры с долговым обременением становитесь Вы, а второй банк к Вам касательно нее претензий предъявить не может, т.к. должником остается Ваш родственник и отвечать он будет только своим оставшимся имуществом.

Только я все равно очень сомневаюсь, что второй банк так просто позволит вывести эту квартиру из-под ареста, т.к. это его практически единственная возможность хоть что-то реально получиьб с Вашего родственника-должника...


0
фото
Off-line Вареник Андрей
адвокат
Киев
ответил 14.02.2013 14:13

Первое и главное правило при заключении каких-либо договоренностей с банками - НИКОГДА не верьте им на 100%. В первую очередь они преследуют собственную выгоду и пытаются всячески убедить Вас в том, что выгодно именно ИМ.

Во-первых, я очень сомневаюсь, что есть основания снятия с квартиры ареста, наложенного с подачи второго банка. Второй банк такой же кредитор, как и первый, и имеет право второй очереди по требованиям касательно обязательств по долгу перед ним, в том числе обеспечивать погашение этого долга наложением ареста на имущество должника. То есть вывод части имущества из-под ареста прямо нарушит его права и суд (и первый банк тоже) должен это прекрасно понимать.

Даже если каким-то чудесным образом суд первой инстанции снимет арест второго банка с квартиры, то не стоит забывать, о том, что второй банк однозначно будет обжаловать это решение в апелляционном, а если потребуется - и в кассационном суде. Во-первых, это еще много месяцев времени, а, во-вторых, если районный суд будет "проплачен", то "проплатить" еще 2 инстанции (так как это дело обречено на проигрыш) банку будет совсем невыгодно, т.к. им это обойдется в половину стоимости этой квартиры - и в результате у них теряется весь смысл этой затеи.

На Вашем месте я бы отказался от этой авантюры с квартирой, т.к. банки своего точно не упустят и идти Вам навстречу у них нет резона. В результате этих хитрых комбинаций в связке со "сладкими" обещаниями Вас загонят в долги и Вы потеряете намного больше, чем хотите получить.

Не забывайте еще и о том, что по договорам кредитования банки имеют право менять процентную ставку по кредиту. То есть "неожиданно" в один момент Вас могут обязать платить не по 1000-1500 в месяц, а по 2000-2500 и сделать с этим ничего не сможете.


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 14.02.2013 10:50

Полностью согласна с Варенник Андреем, никакой нотариус не сможет оформить вашу сделку, а Вы только время потеряете.


0
фото
Off-line Вареник Андрей
адвокат
Киев
ответил 14.02.2013 00:12

У меня сейчас есть точно такое же дело. Есть кредит в одном банке под залог квартиры. На нее сейчас наложен арест по решению суда из-за невыплаты кредита. Также есть кредит в другом банке под залог другого жилья. Этим банком наложен арест по решению суда на все имущество, в том числе и на квартиру, которая является предметом ипотеки у первого банка.

Эта квартира может быть продана с торгов с наложенным на нее двойным арестом. Отрицательными сторонами этого является то, что, во-первых, она продастся дешевле рыночной стоимости (если на нее нет конкретного покупателя), во-вторых, после ее продажи часть денег уйдет на оплату исполнительного сбора в 2 исполнительные службы, а, в-третьих, остаток денег пойдет на погашение кредита перед ипотекодержателем и, если уже после всех этих отчислений что-то останется - это уйдет в счет долга перед вторым банком. При этом все эти операции с деньгами будут проводиться по безналичному расчету и в руки должник их не получит.

Учитывая вышесказанное, я сомневаюсь, что из этой цепочки как-то можно выдернуть эту квартиру, кроме как став именно тем покупателем, который купит ее на торгах.


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 13.02.2013 23:06
этот ответ относится к Михальчук Богдан

Які там відносини і що там у кого у заставі - це лише гадання на кавовій гущині. Що автор має на увазі кажучи про арешт, накладений другим банком - те саме. Адже арешт, застава, обтяження, заборона для більшості людей - ті самі груші, тільки вигляд збоку - продати нізззя, та й годі. :-)

ПС Природу всього, про що питає автор можна зрозуміти лише вивчивши договори і (якщо вже є) - рішення судів. Крім того правила адвокатської етики не дозволяють радити клієнту як порушити закон і навіть дозволяють розірвати угоду з клієнтом, якщо він вчиняє протиправні дії в межах виконання доручення і відмовляється їх припинити.


0
фото
ответил 13.02.2013 22:46
этот ответ относится к Зорич Леонід

"Я правильно розумію, що кредит Банку2 ніхто повертати не збирається?" - можливо збираються через виконавчу службу - роками:-))

"Якщо хочете зберегти квартиру - прийдеться домовлятися з обома банками і гасити всі кредити." - а чому ж всы, якщо, наприклад, квартира не перебуває в заставі банку 2???

"ваше майно описують і продають з прилюдних торгів за безцінь і таке інше" - мабуть це той випадок, коли з майна тільки квартира і її хочуть обережно "скинути", а потім через виконавчу службу - роками стягувати:-))


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 13.02.2013 22:07

Я правильно розумію, що кредит Банку2 ніхто повертати не збирається? Якщо хочете зберегти квартиру - прийдеться домовлятися з обома банками і гасити всі кредити. Можливо Вам з родичем слід укласти угоду, за якою Ви виплачуєте його кредити, а він Вам відступає квартиру та в майбутньому компенсує решту витрат. А з банками оформити або як заміну боржника, або як поручительство... Варіанти мабуть є, якщо не заводити справу в глухий кут. Незаконні методи призводять до того, що вас починає шукати...(самізнаєтехто), ваше майно описують і продають з прилюдних торгів за безцінь і таке інше. Навряд чи хтось візме на себе відповідальність давати тут такі поради.


0
фото
Off-line Голубцов Василий
адвокат
Харьков
ответил 13.02.2013 21:56

Добрый вечер, пока что все что написано - гадание на кофейной гуще.

Для того чтобы дать правильный ответ надо (как минимум) прочитать оба договора с банками, и только после этого что-то советовать


0
фото
ответил 13.02.2013 21:37

1. Банк 2 скоріше за все в судовому порядку наклав арешт на майно боржника(родича) або ж родич, незрозуміло як, отримавши кредит у банку 2 дав в заставу квартиру.

2. Якщо Ви зможете оформити угоду переходу до Вас прав власності на квартиру, то банк2 на неї претендувати не зможе.

3. Щодо оформлення переходу права, спробуйте шляхом дарування - Ви оформлюєте передачу банку 40000 боргу, а родич Вам дарує квартиру.

4. Нехай родич напише Вам розписку на суму 12000-20000 що він у Вас позичив і хоче повернути борг перевисавши на Вас квартиру, якщо Ви погасите банку 42000.

Взагалі, потрібно більше інформації


0
фото
Off-line ь ь
юрист
Владимирец
ответил 13.02.2013 19:40

Він не зможе її продати, якщо вона в арешті. Однак в мене питання, а як банк наклав арешт, був суд, чи ця квартира і в другому банку в заставі?


0
фото
Off-line Цебак Іван
адвокат
Львов
ответил 13.02.2013 19:39

у вас наступна іпотека?

правльно я зрозумів у банку 2

якщо так, то для того треба зняти перед банком 2 іпотеку, а взамін квартири треба дати щось інше 

найкраще спробуйте поговорити із двома банками і вислухайте що вони запропонують

якщо ж ви задумали обхитрити банк 2 - то у вас нічого не вийде 

в межах закону


0
фото
Off-line Обущак Виталий
адвокат
Киев
ответил 13.02.2013 19:35

если на квартиру наложен арест, то ваш родственник не сможет ее продать. никак.
Реклама
Адвокат
Адвокат
Подробнее

Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат
Подробнее