Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

В мене така ситуація,що я вже незнаю куди мені звертатися. Мене звати Оксана мені 35 років.Я...

09.02.2019 23:59
Платный вопрос - 59 грн. Автор вопроса определит, какая консультация юриста ему помогла и кому передать вознаграждение!

В мене така ситуація, що я вже незнаю куди мені звертатися. Мене звати Оксана мені 35 років.Я багатодітна сім'я живу в селі, за 7 км від м. Теплодару Одеської обл. Дітей возю до міста сама кожного дня до школи, та садку. Все платила, як усі міські .Але зараз міська рада вирішили зробити 100%оплату за садок з іногородніх. Мені здається що в цьому рішення є порушення права дитини, закони дошкільної освіти, охорони дитинства. Нащо ділити дітей, на своїх, та чужих? Сьогодні садок, завтра наприклад школа, а це так мабуть і буде. Це є не нормально! Дитина має право на освіту не за місцем проживання. В місті слабенький бюджет, але не таким чином його поповнювати. Дякую якщо прочитали. Чекаю на любу відповідь!Або підсказку що робити, чи подавати позив до суду про скасування рішення? Рішення в мене є копія .Дякую

Файл 51586921_2370077796546801_3032577387234590720_n.jpg
Файл 52445477_2268799989836841_9125839510020554752_n.jpg

Ответы юристов


Получен гонорар: 50%
0
фото
PREMIUM
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр, Львов)
ответил 10.02.2019 10:52

Доброго дня!

Суд не стане для вас оперативним вирішенням питання, хоча у вас всі шанси на задоволення позову за таким рішення міського органу влади.

Вважаю, що ефективніше буде у вашому випадку письмове звернення до голови міськради, а у копію уповноваженого з прав людини, про те, що дане рішення порушує особисто ваші права та інтереси як багатодітної родини.

Головне щоб ваше звернення було письмове, і не лише в межах міськради, але й до Києва.



Если Вы не способны защитить свои права от посягательств агрессора, его требованиям и оскорблениям не будет конца. Хочешь защититься? Свяжись со мной! Тел.: 0503202873, Почта: ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Юридический Центр
юридическая компания
Кривой Рог (также Київ, Дніпро)
ответил 10.02.2019 10:06
ответ исправлен 10.02.2019 10:13

У відповідності до ст. 36 Закону України "Про дошкільну освіту" встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, мають право, зокрема, вибирати заклад дошкільної освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти.

При цьому, визначено, що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти в державних і комунальних закладах дошкільної освіти у межах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) та обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.

У відповідності до ст. 35 Закону України "Про дошкільну освіту" встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному закладі дошкільної освіти у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Пільгові умови оплати харчування дітей у закладах дошкільної освіти для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється.

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних закладах дошкільної освіти.

Таким чином, вбачається, що законодавством України передбачається рівність умов призначення плати за харчування для всіх батьків та осіб, що їх замінюють, за виключенням пільгових умов для сімей, які потребують соціальної підтримки. 

Отже, встановлення підвищеної плати за харчування для батьків іногородніх батьків, носить дискримінаційний характер та не відповідає вимогам Закону України "Про дошкільну освіту", постанови КМ України від 26.08.2002 р. N 1243  "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів", Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України 21.11.2002 р. N 667 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.12.2002 р. за N 953/7241.

Вам необхідно звернутися до Теплодарівської міської ради про скасування рішення в цій частині, а також необхідно звернутися до Міністерства освіти та науки з відповідним зверненням.



З повагою, Юридичний Центр (centre_kardinal@ukr.net)
Показать контактную информацию
Получен гонорар: 50%
0
фото
FIND
Off-line Пасичная Ирина
адвокат
Днепропетровск (также Украина)
ответил 10.02.2019 08:35

Так, ви маєте рацію. Таке рішення суперечить Конституції України, Закону "Про дошкільну освіту", "Про охорону дитинства". Ви є багатодітною сімєю та маєте право на те, щоб держава піклувалася про дітей із багатодітних сімей, а не навпаки. Напоанення бюджету міста таким чином не є законним.  Для початку, необхідно письмово звернутися до дошкільного закладу із заявою про порушення ваших прав та скасування 100% плати за харчування дітей. Вам повинні надати письмову відповідь. В залежності , що вам напишуть, будуть ваші подальші дії. Якщо відмовлять, посилаючись на рішення ради, можете звернутися до адіністративного суду з адміністративним позовом про визнання незаконним та скасування рішення райради в частині встановлення 100% плати за харчування.



093-543-82-02 irina_Pasichna@meta.ua
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
адвокат
Киев (также вся Украина)
ответил 10.02.2019 01:34

https://narodna-pravda.te.ua/2018/06/23/u-ministerstvi-osvity-zayavyly-shho-plata-za-sadochok-za-inogorodnih-ditej-u-ternopoli-superechyt-konstytutsiyi-ukrayiny-dokument/



С уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61 (viber), 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, сайт - http://advokat-citykiev.com.ua/, ИНДИВИДУАЛЬНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ;
Показать контактную информацию





Регистрация ООО (ТОВ)
Стоимость 1850 грн

Заказать
Реклама
Виктория Костромина - юруслуги
Виктория Костромина - юруслуги





x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций