Оскільки основним завданням навчального закладу є забезпечення добробуту і безпеки дітей на його території, встановлювати відеокамери законом не заборонено. Більш того, установка відеоспостереження в дитячому саду входить в обов'язки керівників дитячих садків, для запобігання протиправних дій та зниження ризику терористичних загроз. За допомогою відеокамер можна в будь-який момент отримати інформацію про те, що відбувається на території. За фінансову сторону при цьому повинні відповідати місцеві чиновники, проводячи всі процедури за кошти зі свого бюджету. Правда, на практиці батькам часто доводиться платити з власної кишені.
Перш ніж приступити до проектування та монтажу системи, необхідно випустити наказ про відеоспостереження в дитячому садку. Це серйозний документ, і до його складання потрібно підійти з усією відповідальністю. Ось які моменти тут повинні бути відображені:
Список осіб, які несуть відповідальність за функціонування системи відеоспостереження.
Список тих людей, які ознайомлені з офіційною документацією й зобов'язані передати її вимоги батькам та працівникам дитсадка.
Затверджений акт, в якому відображені питання відеоспостереження.
Відповідні зміни в правилах внутрішнього розпорядку установи.
Оскільки відеоспостереження в дитячому саду законно не у всіх внутрішніх приміщеннях, слід взяти письмову згоду на здійснення даної заходи у батьків або законних представників. Після того як наказ про монтаж системи видано, у всіх приміщеннях, де встановлені камери, вивішуються відповідні оголошення. Важливий нюанс: всю інформацію, зібрану в ході відеоспостереження, можна застосовувати лише для гарантії безпеки вихованців та працівників дитячого садка. Ні про яке викладанні даних відеоматеріалів у вільний доступ мови йти не може, тому керівництво повинно вжити необхідних заходів для захисту цієї інформації.Проте, перед всім цим необхідно колективно-письмово звернутись до адміністрації дитсадку для погодження встановлення даних камер, у разі відмови Ви завжди зможете звернутись до суду , та оскаржити таку відмову.