Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Доброго дня! Чи мають право скоротити зі штату громадської організації ліквідатора аварії на ЧАЕС,...

Доброго дня! Чи мають право скоротити зі штату громадської організації ліквідатора аварії на ЧАЕС, інваліда-чорнобильця, учасника війни? Особа є юридично оформленим засновником цієї громадської організації. Скорочення здійснено тільки для однієї особи. Неофіційна причина – конфлікт з керівництвом. Дякую.

21.11.2018 14:54
99 грн.


Получен гонорар: 25%
фото
Off-line Анна Оснач
Юрист / Киев
Репутация: 10 / 380 33 отзыва
консультация

Добрий день!

Що Ви маєте на увазі під "скоротити зі штату"?Ви хочете його виключити зі складу учасників громадської організації чи звільнити з роботи (якщо він виконує трудову функцію)?

21.11.2018 15:05

Получен гонорар: 25%
фото
Off-line Анна Оснач
Юрист / Киев
Репутация: 10 / 380 33 отзыва
консультация

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;

2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;

3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;

4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;

5) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також особам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу.

Тобто, якщо відбувається скорочення штату, ця особа має переважне право залишитись на роботі, якщо інша особа не отримала перевагу лишитись через більш більш високу кваліфікацію і продуктивність праці.

21.11.2018 15:22

Получен гонорар: 15%
фото
Off-line Елена Ковтун
Юрист / Харьков
Репутация: 9 / 380 39 отзывов
консультация
Здравствуйте! Необходимо, чтоб в Вашей организации было сокращение штата, а не одного работника. При этом, о предстоящем увольнении Вас должны уведомить за два месяца. Как я поняла, что под 'сокращение' попали только Вы из-за конфликта с руководством. Поэтому, если Вас уволят, то это будет незаконно и можно подать в суд на восстановление на работе.
21.11.2018 15:53

Получен гонорар: 15%
фото
Off-line Евгений Александрович
Адвокат / Киев
Репутация: 373 / 380 1329 отзывов
консультация

Действия работодателя незаконные, Вы имеете право подать жалобу в Государственную инспекцию труда и иск в суд. 

21.11.2018 16:07

Получен гонорар: 15%
фото
On-line Олег Некрасов
Юрист / Харьков
Репутация: 50 / 380 80 отзывов
консультация
Добрый день,уважаемый гость. Вам необходимо обжаловать увольнение так как обязаны были предупредить за 2 месяца . Если остались вопросы ,обращайтесь за индивидуальной консультацией по телефону,почте,Viber,telegram,what’s app
21.11.2018 16:20

Получен гонорар: 25%
фото
Off-line Анна Оснач
Юрист / Киев
Репутация: 10 / 380 33 отзыва
консультация

Якщо не дотримана процедура скорочення штату за нормами трудового законодавства, Ви маєте право оскаржити звільнення.

Крім того, при звільненні Ви, як особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, маєте:

переважне право залишення на роботі при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі при ліквідації, реорганізації або перепрофілюванні підприємства, установи, організації, скороченні чисельності або штату працівників, а також на працевлаштування.

У разі вивільнення працівників у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників їм виплачується допомога в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати, а також зберігається за їх бажанням посадовий оклад, тарифна ставка (оклад) на новому місці роботи, але не більше одного року. Їм також гарантується працевлаштування з урахуванням їх побажань або можливість навчання нових професій (спеціальностей) із збереженням у встановленому порядку середньої заробітної плати за останнім місцем роботи за весь період перепідготовки, але не більше одного року.

обновлено 21.11.2018 16:38

Получен гонорар: 15%
фото
Off-line Сергей Рыбинцев
Адвокат / Киев
Репутация: 229 / 380 1039 отзывов
консультация

Доброго дня!

Таке скорочення буде незаконним, тим більше лише по одній посаді.

При вручення Наказу по скороченню - напишіть свої зауваження та вкажіть на ваш статус як ліквідатора, обовязково запросіть собі копію такого наказу.

21.11.2018 17:33

Получен гонорар: 15%
фото
Off-line Ирина Пасичная
Адвокат / Днепропетровск
Репутация: 30 / 380 84 отзыва
консультация
Поняття "Скорочення штату" передбачено трудовим законодавством лише у відношенні до працівників, які працюють за трудовим договором. В громадських організаціях, наскільки мені відомо, найманих працівників не буває, є члени організації, які обирають голову. Вам необхідно вияснити, який статус має ця громадська організація, чи є вона прибутковою, займається виробництвом чи наданням послуг, які приносять цій організхації прибуток. Хто затверджував штатний розпис, чи взагалі він існує. Ви отримували заробітну плату? Якщо на вас поширюється трудове законодавство, ви працювали на умовах трудового договору, громадська організація є прибутковою, то . навіть, якщо скоротилася одна посада в штатному розпису, вам повинні були запропонувати переведення на іншу вільну посаду. Взагалі , провести процедуру скорочення, передбачену законодавством. Взагалі - скоротити одну посаду в штатному розпису можливо. При цьому сама процедура скорочення не повинна суперечити вимогам законодавства.
25.11.2018 23:29


Каталог документов

В данной категории пока нет документов для покупки"Top"

Задать вопрос Юристам