Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Питання по створенні споритвної федерації

19.08.2016 10:50
Питання про створення спортивної федерації, чи потрібно щоб спорт на який створювалась федерація був визнаний спортом в Україні, наприклад кіберспорт адже він не визнаний спортом в Україні?
г. Львів

Ответы юристов


0
фото
Off-line Михоник Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 19.08.2016 11:31

Доброго дня,

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про фізичну культуру та спорт», вид спорту - різновид змагальної діяльності у спорті, що здійснюється з дотриманням визначених правил. Види спорту поділяються на групи: олімпійські види спорту - види спорту, включені до програми Олімпійських ігор; неолімпійські види спорту - види спорту, не включені до програми Олімпійських ігор; види спорту інвалідів - види спорту, включені до програм Паралімпійських і Дефлімпійських ігор, та види спорту, не включені до програм Паралімпійських і Дефлімпійських ігор, у яких беруть участь інваліди.

Тобто, в Україні можуть діяти олімпійські та неолімпійські види спорту.

Згідно зі ст. 20 цього Закону, спортивні федерації (асоціації, спілки, об'єднання тощо) (далі - спортивні федерації) - громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості, основними завданнями яких є:

забезпечення інтересів членів відповідних спортивних федерацій у сфері спорту, в тому числі сприяння захисту їх соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних та інших інтересів;

сприяння розвитку відповідного виду (видів) спорту шляхом участі у розробленні та виконанні відповідних програм;

залучення різних груп населення до фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;

сприяння підготовці спортсменів національних збірних команд та забезпечення їх участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях;

організація та проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів;

участь у здійсненні кадрового забезпечення розвитку відповідного виду (видів) спорту;

сприяння розвитку міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури і спорту.

Спортивною федерацією інвалідів є спортивна федерація, в яку об'єднуються інваліди з певною вадою здоров'я задля розвитку видів спорту інвалідів.

Спортивні федерації діють на підставі статуту.

У найменуванні спортивної федерації зазначається вид спорту, розвитку якого вона сприяє. Спортивні федерації можуть мати всеукраїнський або місцевий статус.

ТОбто, федерація спорту - юридична особа, яка здійснює розвиток спорту, що діє в Україні.

Статтею 39 Закону України «Про фізичну культуру та спорт» визначено, що порядок визнання видів спорту в Україні, включення їх до відповідного реєстру та порядок ведення цього реєстру визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері фізичної культури та спорту.

Враховуючи вищезазначене, думаю, що Вам спочатку необхідно провести в міністерстві молоді та спорту України процедуру визнання кіберспорту в Україні, а потім реєструвати федерацію.


0
фото
ответил 19.08.2016 11:20
ответ исправлен 19.08.2016 11:21

Добрий день! Як варіант для початку ви можете зареєструвати громадську організацію "кіберспорт" шляхом повідомлення і існувати як організація.

З повагою Сергій.
Реклама
Адвокат
Адвокат

Адвокат в уголовном деле
Адвокат в уголовном деле

Семейный адвокат
Семейный адвокат

Неотложная правовая помощь
Неотложная правовая помощь

Юрист
Юрист

x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций