Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Авторское право

10.11.2015 08:32

Меня интересует вопрос о прослушивании фоновой музыки в торговом центре в помещении ателье-магазин. Я, ФОП, ко мне пришли УЛАСП и говорят, что я не имею право слушать радио через интернет в своём арендованном помещении. Вот хочу узнать действительно мне надо у них подписывать договор или это разрешение могу взять у управлении юстиции???

г. Cлавутич

Комментарии автора вопроса

10.11.2015 13:46
а если они ссылаються на------Що таке публічне виконання «музики» і чому за нього потрібно платити роялті?

У розумінні ст. 1 Закону України «Про авторське право і суміжні права» під публічним виконанням розуміється «подання за згодою суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав творів, виконань, фонограм, передач організацій мовлення … як безпосередньо (у живому виконанні), так і за допомогою будь-яких пристроїв і процесів у місцях, де присутні чи можуть бути присутніми особи, які не належать до кола сім’ї або близьких знайомих цієї сім’ї, незалежно від того, чи присутні вони в одному місці і в один і той самий час або в різних місцях і в різний час».

Таким чином, підприємства торгівлі, громадського харчування та інші подібні заклади при використанні «музики» (тобто музичних творів, виконань та фонограм) у якості загального музичного супроводу (фону) на своїх майданчиках або у своїх приміщеннях здійснюють публічне виконання творів згідно критеріїв встановлених ст. 1 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

При цьому згідно положень статей 15, 43 забороняється будь-яке використання музичних творів, виконань та фонограм без виплати належної таким суб’єктам винагороди.

А якщо для озвучування використовую тільки ліцензійні продукти (диски, касети й т.д.), хіба при цьому виникає обов’язок сплачувати винагороду за публічне виконання «музики»?

Згідно положень п. 4 ст. 8 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» придбання примірника аудіовізуального твору, фонограми, відеограми, комп’ютерної програми, бази даних, маркованого контрольною маркою, не є набуттям прав на публічне виконання, публічний показ, публічну демонстрацію, публічне сповіщення, майновий найм, побутовий чи комерційний прокат записаного на цьому примірнику аудіовізуального твору, фонограми, відеограми, комп’ютерної програми, бази даних.

Тому, якщо особа — немає значення за допомогою якого пристрою — магнітофону, музичного центра, телевізора, радіоприймача або комп’ютера — використовує об’єкти суміжних прав та/або об’єкти авторського права в громадському місці, це є її публічним виконанням таких об’єктів, за яке потрібно здійснювати відповідні відрахування роялті.

Чи потрібно сплачувати за музику, якщо у закладі грає «жива» музика?

Зрозуміло, що, якщо у закладі грає ЛИШЕ «жива» музика, платіж за використання суміжних прав не стягується, стягується лише платіж за використання авторських прав. В той же час, якщо протягом дня у закладі використовується окрім «живої» ще й фонова музика, стягується платіж за використання і авторських і суміжних прав.

Ответы юристов


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 11.11.2015 00:32

Лицензию получать Вам необходимо у правообладателя или организации коллективного управления, одной из которых и является УЛАСП.

А вот прав на сбор средств чаще всего у них как раз и нет, в силу того, что между ними и автором не оформлены отношения.


0
фото
ответил 10.11.2015 14:28

Обгрунтування абсолютно вірне! Більше того, є ще й конкретні норми законодавства, на підставі яких ви зобов"язані отримувати ліцензію на використання музики. 


0
фото
ответил 10.11.2015 13:02

Доброго дня! 

Вам необхідно укласти договір з організацією колективного управління. АЛЕ! Таких організацій станом на сьогодні є 19, із них одна державна. В УЛАСПу, скоріше за все, немає авторських прав, але якщо їм вдастсья довести порушення Вами авторських прав - компенсація складе щонайменше 13 тис. грн. Якщо необхідна допомога, звертайтесь! Успіхів!


0
фото
Off-line Фоменко Владимир
юрист
Киев (также Одесса и вся Украина)
ответил 10.11.2015 11:20

Соглашусь с коллегой. Интересно на каком основании они это запрещается. 


0
фото
Off-line Литвиненко Олександр
юридическая компания
Киев (также Одеса, Харьків, Львів, Днепр, Україна)
ответил 10.11.2015 08:36
Это не соответсвует действительности и действующему законодательству. Пусть проверяющие дадут ответ в письменном виде со ссылками на нпа ( в тч по вашему запросу) а мы юристы это оспорим в административном или судебном порядке. С уважением


Популярные консультации

ответов: 6
20.06.2019 11:16
стоимость 195 грн.


Консультации, которые могут быть Вам интересны

Нарушение авторских прав
Как определить сумму ущебра при нарушении авторских прав?

Авторские права
Добрый день ! Подскажите пожалуйста, к кому надо обращаться чтобы зарегистрировать авторские права на сценарий? Как правильно все сделать чтобы идею не украли? И какая примерная...

Прокат книг и авторское право
Нарушает ли услуга проката книг закон об авторском праве?

Авторские права
Добрый день. Подскажите пожалуйста. Дело в том, что в рабочих целях было необходимо создать видео фильмы на конкурсы и их выложить на бесплатном канале you tube. Через месяц, я...

Авторское право
Здравствуйте меня интересует вопрос по нарушению авторских прав, то есть у меня есть сайт, большая посещаемость, я бы хотел сделать на сайте онлайн библиотеку, разместить...

Авторские права
Авторское право распространяется на дипломы, курсовые, практические, лабораторные студентов?




Реклама
Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат
Подробнее

Адвокат
Адвокат
Подробнее