Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Процедура реєстрації символіки Благодійної організації.

27.07.2015 13:28
Громадські організації мають спрошений порядок реєстрації символіки(подати невиликий пакет документів до міністерства юстиції) це проста та недорога процедура.Через реєстрацію товарів, знаків та послуг це дуже довга процедура та доволі дорога.

Чи існує спрощений порядок реєстрації символіки саме для Благодійної організації, в старому законодавстві така можливість існувала, Чи існує така можливість тепер?Дуже дякую Вам за відповідь.


Комментарии автора вопроса

29.07.2015 13:23      комментарий относится к Верескун (Крекотень) Марія
Укрдержреєстр вже ліквідований! Міністерство юстиції надало Благодійній організації відмову в реєстрації, бо ЗУ Про реєстрацію символіки громадських обєднань не передбачає реєстрацію БО.

Ответы юристов


0
фото
ответил 29.07.2015 09:30

Доброго дня! 

Так, раніше Закон "Про благодійництво та благодійні організації" (втратив чинність 05.07.2013) передбачав реєстрацію символіки благодійної організації в порядку передбаченому для громадських об"єднань, проте в новому Законі "Про благодійну діяльність та благодійні організації" на даний порядок реєстрації нема посилання.

Проте на практиці дана реєстрація все ж відбувається згідно з Постановою КМУ "Про реєстрацію символіки громадського об’єднання".

Що стосується реєстрації торгової марки благодійної організації, то з самого визначення торгової марки випливає, що даним знаком ідентифікації може бути наділено товар чи послугу, що має комерційний характер. А благодійна організація є неприбутковою юридичною особою, тому саме реєстрація символіки, а не торгової марки, буде більш правильним вибором.

Виходячи з практики, Укрпатент не завжди звертає увагу на це і реєструє торгові марки благодійних організацій. 

Для того, щоб зареєструвати символіку законно та не натрапити на підводні камені, слід звернутись з запитом до Укрдержреєстру (реєструє символіку об"єднань) та Укрпатенту. А вже потім, керуючись даним листом, обирати орган до якого звертатись.

Консультации, которые могут быть Вам интересны

Реєстрація благодійної організації
Доброго вечора.В мене таке запитання,як зареєструвати в органах державної влади благодійну(не прибуткову) організацію,що для цього потрібно.

Реєстрація релігійної організації
Хочемо зареєструвати релігійну організацію але є кілька аспектів. Реєструвати будемо від віруючих громадян (як релігійну громаду), але є необхідність аби релігійна організація...

Благодійна організація
Чи може Благодійна організація мати квед : 85.32 - Професійно-технічне навчання та 85.60 - Допоміжна діяльність у сфері освіти

Чи можлива така назва Благодійної Організації?
Ми хочемо зареєструвати благодійну організацію. Перед тим, як зареєструвати юридичну адресу, та завірити у нотаріуса заяву від засновників, хочемо дізнатися, чи приймуть назву...
Реклама
Адвокат
Адвокат
Подробнее

Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат
Подробнее