Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Являются ли лекции и практические работы интеллектуальной...

30.01.2017 18:52

Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, являются ли лекции и практические работы интеллектуальной собственностью преподавателя? Имеет ли право администрация требовать у преподавателя сдать все лекции и практики, рабочие программы в электронном виде на "хранение" в метод кабинет? Знаю, есть статья 57 Закон Украины "Про образование" право на интеллектуальную собственность преподавателя, но ведь лекция формируется из разных источников? Спасибо.


Комментарии автора вопроса

31.01.2017 17:34      комментарий относится к Адвокат Дитинюк Ярослав
Дякую Вам велике!!!

30.01.2017 22:55      комментарий относится к Адвокат Дитинюк Ярослав
Можно, ще одно питання, так ми повинні здавати весь свій матеріал в метод.кабінет в електронному вигляді? Все є в роздрукованому вигляді в мене, а адміністрація хоче, щоб все було в неї! Тобто, грубо кажучи, взяли нового викладача (можливо свого родича), всі напрацювання іншого викладача за багато років, відразу віддали і все? Як захиститись від цього? Чи достатньо, якщо прийде перевірка на заняття показати в роздрукованому вигляді робочу програму, лекції та практичні? Чи обовязково всі напрацювання віддати в електронному вигляді?!Дякую велике!

30.01.2017 22:44      комментарий относится к Адвокат Дитинюк Ярослав
Дякую Вам велике!

Ответы юристов


0
фото
ответил 31.01.2017 12:28

Доброго дня!

Все залежить від того, як сформульовані Ваші посадові обов"язки у трудовому договорі, посадовій інструкції чи положенні про відповідний структурний підрозділ. Потрібно бачити ці документи, щоб грунтовно відповісти на Ваше запитання!


0
фото
ответил 30.01.2017 21:51

Доброго вечора!

Тут як із дисертаціями: Ви можете цитувати інших авторів, посилатись на них, але структура, основа тексту Вашої лекції має бути створеною особисто Вами (авторський текст), - і тільки тоді у Вас виникне авторське право на неї. Та й то, як правило, якщо це ВНЗ, то такі заклади при укладанні договорів з викладачами (працівниками) передбачають умови чи то про повну належність всіх авторських прав навчальній установі, чи про їх поділ між працівником і роботодавцем.

Якщо Ви формували лекцію "із різних джерел", то це ще не є свідченням Вашого творчого вкладу, і як наслідок, виникнення у Вас авторських прав.

Як свідчить практика, практичні завдання і робочі програми, як правило, не містять творчого критерію та не охороняються авторським правом (щоправда, закон наділяє укладачів таких баз правом sui generis). Лекції такими бути можуть, але знову ж, якщо вони є оригінальними, створеними особисто Вами і з мінімальними "запозиченнями".

Отже, якщо підготовка лекцій, практичних завдань,робочих програм передбачена Вашим трудовим договором, посадовою інструкцією чи положенням про відповідний структурний підрозділ, з якими Вас ознайомлено під підпис, Ви зобов"язані фиконувати Ваші функціональні обов"язки належним чином.

Успіхів Вам!



Популярные консультации

ответов: 6
20.06.2019 11:16
стоимость 195 грн.


Консультации, которые могут быть Вам интересны

Помогите решить практическую работу по правоведению 9 класса
Помогите решить практическую работу по правоведению 9 класса

Подскажите , какие КВЕД использовать для открытия ФОП -деятельность -лекции и практические курсы...
Подскажите , какие КВЕД использовать для открытия ФОП -деятельность -лекции и практические курсы -обучение студентов -медиков без лицензии .группы небольшие , до 4 человек заранее...

Является ли справка с места работы о доходах законным доказательством в суде, если она отправлена...
Является ли справка с места работы о доходах законным доказательством в суде, если она отправлена по электронной почте?

Может ли глава ОСМД, который является ГОССЛУЖАЩИМ, получать оплату за работу в ОСМД?
Может ли глава ОСМД, который является ГОССЛУЖАЩИМ, получать оплату за работу в ОСМД?




Реклама
Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат
Подробнее

Адвокат
Адвокат
Подробнее