Поширення неправдивих відомостей
- опублiкування у пресi, передача по радiо, телебаченню, з використанням iнших засобiв масової iнформацiї, викладення в характеристиках, заявах, листах, адресованих iншим особам, повiдомлення в публiчних виступах, а також в iншiй формi невизначеному колу осiб або хоча б однiй людинi інформації, яка за своїм змiстом або формою ганьбить честь i гiднiсть громадянина або органiзацiї. Поширенням неправдивих вiдомостей також є демонстрацiя такої інформації в громадських мiсцях плакатiв, лозунгiв, iнших творiв, а так само розповсюдження серед людей листiвок. Проте повiдомлення таких вiдомостей лише особi, якої вони стосуються, не може визнаватись їх поширенням. До вiдомостей, що ганьблять особу, слiд вiдносити тi з них, якi принижують честь i гiднiсть громадянина або органiзацiї в громадськiй думцi чи думцi окремих громадян з точки зору додержання законiв, загальновизнаних правил спiвжиття та принципiв людської моралi (ст.3 Постанови Пленуму Верховного
Суду "Про застосування судами законодавства, що регулює
захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій" №7 від 28.09.1990 р.).
Все остальное не попадает.. я понимаю, что ситуация неоднозначна и неприятна, но эту проблему решить в правовом поле нереально