Доброго дня!
Відповідно до ч.1 ст. 184 Сімейного кодексу України, "Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі."
Відповідно до ч.2 ст 184 Сімейного кодексу України, "Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу."
Відповідно до ч.3 ст. 184 Сімейного кодексу України, "Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку."
Отже, право на аліменти Ви маєте однозначно. Розмір аліментів у Вашому випадку слід визначати у твердій грошовій сумі.
Аліменти призначаються судом.
Після вступу рішення в законну силу необхідно отримати в суді копію рішення і виконавчий лист (у разі примусового виконання рішення суду через виконавчу службу). Для цього потрібно написати відповідну заяву.
Для того, щоб виконати судове рішення в примусовому порядку необхідно звернутися до відділу державної виконавчої служби за місцем роботи платника аліментів (якщо ж платник аліментів не працює, або ви не знаєте місце його роботи - за місцем проживання або знаходження майна платника аліментів) з відповідною заявою про виконання судового рішення (зразки таких заяв прикріплені на стенді у виконавчій службі) та виконавчим листом.
Якщо боржник не працює і не платить аліментів, є інші способи впливу на нього: накладення арешту на майно, продаж вказаного майна з торгів, накладення державним виконавцем на боржника штрафів і т. д. Також, у разі наявності заборгованості у сплаті аліментів у розмірі, що в сукупності перевищує суму аліментів за півроку, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з заявою про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.