Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Дозвіл на зрізання дерева

03.04.2016 16:50
Доброго дня. Підкажіть, чи маю я право самостійно без дозвільних документів зрізати старе дерево - верба, яка росте на моїй приватній території і досягло великих розмірів. Гілля становлять часткову небезпеку, оскільки під ними проходить кабельна лінія радіо-телефонного зв'язку. При моєму зверненні в відділ зв'язку я отримав відповідь, що на разі воно їм не заважає (ну це і зрозуміло бо для спилювання за їхній рахунок треба витрачати свої кошти).Я ж готовий це зробити своїми силами та коштом от тільки як з певними дозвільними документами в такому випадку ? Дякую...

г. Ивано-ФранковскОтветы юристов


0
фото
Off-line Фіделіум Груп
юридическая компания
Киев (также Хмельницкий)
ответил 05.04.2016 09:02

Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки. 


0
фото
Off-line Пацков Николай
адвокат
Днепропетровск
ответил 03.04.2016 22:40

Доброго вечора.  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 1 серпня 2006 р. N 1045 Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах: "10. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості. 11. Відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі (крім відновної вартості зелених насаджень, посаджених (створених) цією особою), сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи". Тобто теоретично, якщо земля перебуває у приватній власності, та при передачі земельної ділянки у власніть була сплачена відновлена вартість зелених насаджень, рішення про знесення зелених насаджень приймає власник. Але існують обмеження щодо обєктів, в тому числі і дерев, що відносяться до історичної та культурної спадщини. В такому випадку за самовільне знесення передбачена відповідальність, в тому числі і кримінальна. Доцільно отримати письмову відповідь, про те, що дерево не належить до історичної та культурної спадщини.


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокат
Киев (также Украина и временно оккупированные территории)
ответил 03.04.2016 20:58

Добридень!

Так, бо росте на Вашій власності і будь-які погодження (дозволи) на розпорядження таким від третіх осбі Вам не потрібні.

Зможу допомогти у супроводженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".


0
фото
Off-line Аракелян Асмик
юрист
Артемовск
ответил 03.04.2016 16:57

Если дерево растет на Вашей частной собственности, то можете его срезать, разрешения не нужны. Но если участок Вам не принадлежит, а, например, в аренде или прилегает к дому, то лучше обратитесь в местный совет.

Если моя консультация была Вам полезна, оставьте, пожалуйста, отзыв.

Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир


x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций