Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Як не виплачувати кредит враховуючи військовий стан в Україні.
Комплект документів від адвоката. Листопад 2018 року.

Подробнее
Украина

Я (отчуждатель) хочу составить договор пожизненного содержания. Какие документы мне необходимо...

03.12.2018 14:57
Платный вопрос - 39 грн. Автор вопроса определит, какая консультация юриста ему помогла и кому передать вознаграждение!
Я (отчуждатель) хочу составить договор пожизненного содержания. Какие документы мне необходимо предоставить нотариусу? Квартира была приобретена мною при браке с бывшей женой 18 лет назад. По разводу,бывшая жена,ни каких претензий ко мне не имела.Нотариус сказал,что мне необходимо взять разрешение(нотариально заверенное) у бывшей жены на составление данного договора.Объясните мне,если это так,на основании какой статьи закона она должна предоставить мне это разрешение. Все дело в том,что я не знаю где она проживает или ее номер телефона. Что мне делать?

Ответы юристов


0
фото
FIND
Off-line Пасичная Ирина
адвокат
Днепропетровск (также Украина)
ответил 03.12.2018 17:49
При разводе у вас не было раздела имущества?. Если в решении суда у вас решался вопрос, что весь дом находится в вашей собственности - покажите решение нотариусу. В ином случае - должно быть согласие бывшей жены на отчуждение недвижимости. Таков закон.


093-543-82-02 irina_Pasichna@meta.ua
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Левченко Ксения
юрист
Каменец-Подольский (также Україна)
ответил 03.12.2018 17:43
На відчуження має бути згода. Згода подружжя оформляється відповідною заявою. У заяві вказується: 1.ПІБ подружжя якому надається згода на відчуження майна 2. Майно, що відчужується.3.Вид договору.4.Реквізити свідоцтва про шлюб.


З повагою і найщирішими побажаннями Ксенія Левченко kseniyazylevchenko@gmail.com 0638665952 0678764013
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line ТОВ "ПРАВО НА ЯКІСТЬ" Команда юристів
юридическая компания
Киев
ответил 03.12.2018 16:38

Ваша квартира это совместно нажитое имущество ,нотариус правильно просит разрешение бывшей жены .Вы ее не продать ни заключить договор не сможете .Надо искать контакты и брать разрешение.



з повагою, Право На Якість
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Васильева Наталия
адвокат
Киев
ответил 03.12.2018 15:26

Добрый день, так как квартиру вы купили  в браке, значит это ваша с бывшей женой совместная собственность, тоесть половина квартиры пренадлежит по закону ей. Это предусмотренно  Семейным кодексом Украины. Поэтому для отчуждения квартиры нужно обязательно согласие двоих собственников. Нужно искать жену, она такое заявление может сделать у любого нотариуса.

Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя

1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Стаття 61. Об'єкти права спільної сумісної власності

1. Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.

2. Об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.

3. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

4. Речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Стаття 63. Здійснення подружжям права спільної сумісної власності

1. Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Стаття 64. Право подружжя на укладення договорів між собою

1. Дружина та чоловік мають право на укладення між собою усіх договорів, які не заборонені законом, як щодо майна, що є їхньою особистою приватною власністю, так і щодо майна, яке є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

2. Договір про відчуження одним із подружжя на користь другого з подружжя своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя може бути укладений без виділу цієї частки.

Стаття 65. Право подружжя на розпоряджання майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя

1. Дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

2. При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового.

3. Для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово.

Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена.

4. Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї.



С уважением, Васильева Наталья zhu2006@ukr.net, 093 3860610
Показать контактную информацию
Получен гонорар: 50%
0
фото
PREMIUM
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр, Львов)
ответил 03.12.2018 15:20

Добрый день!

То, что ваша бывшая жена не имела претензий при разводе, не означает что она лишилась права на данную квартиру.

Если квартира приобретена в браке, соответственно она является совместным имуществом супругов, уже в вашем случае бывших.

А распоряжение имуществом даже в таком виде как у вас, при договоре пожизнего содержания, означает получение ее согласия.

Думаю вам все же необходимо ее найти и разрешить вопрос ее доли в данной квартире.



Если Вы не способны защитить свои права от посягательств агрессора, его требованиям и оскорблениям не будет конца. Хочешь защититься? Свяжись со мной! Тел.: 0503202873, Почта: ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
Получен гонорар: 50%
0
фото
PREMIUM
Off-line Оснач Анна
юрист
Киев (также Киевская область, Одесса, вся Украина)
ответил 03.12.2018 15:09
ответ исправлен 03.12.2018 15:12

Добрий день!
Це передбачено Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій

"43.Правочини щодо розпорядження майном, що є спільною сумісною власністю, які подаються для нотаріального посвідчення, підписуються всіма співвласниками цього майна або уповноваженими ними особами. При посвідченні правочинів щодо розпорядження спільним майном, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, якщо правовстановлювальний документ оформлений на одного із співвласників, нотаріус вимагає письмову згоду інших співвласників. Згода на укладення таких правочинів повинна бути посвідчена нотаріально.

44. Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування та розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Договори щодо належного подружжю на праві спільної сумісної власності майна, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також правочини щодо іншого цінного майна можуть бути посвідчені нотаріусом за наявності письмової згоди другого з подружжя. Згода на укладення такого договору повинна бути посвідчена нотаріально. Про наявність згоди другого подружжя зазначається в тексті договору з посиланням на реєстровий номер, за яким ця згода посвідчена, та дату її посвідчення."

Згода від другого з подружжя має бути нотаріально оформлена.



З повагою, Анна Оснач. Консультування, підготовка документів, судовий захист. +380675987800
Показать контактную информацию

Доступные специалисты в области договорного права

Левченко Ксения
PREMIUM
Off-line Левченко Ксения
90 грн
Консультация
юрист
Каменец-Подольский
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp





Регистрация ООО (ТОВ)
Стоимость 1850 грн

Заказать
Реклама
Юридические услуги
Юридические услуги

Правовая помощь адвоката
Правовая помощь адвоката





x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций