Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Правомерно ли мне отказано в регистрации места проживания по причине "Договор аренды должен быть...

14.09.2018 16:02
Правомерно ли мне отказано в регистрации места проживания по причине "Договор аренды должен быть заверен нотариально". Заявление о регистрации/снятии с регистрации подавал сельскому Голове. Договор составлен абсолютно правильно, все данные в нём и подписи честные... Как я понимаю он (голова...) пытался найти причину, что бы отказать. Предыдущим днём в селе массово что то отмечали и явно у головы голова сильно потом болела... Где найти требования по договору аренды и как в голову голове вложить что он не прав?

Комментарии автора вопроса

16.09.2018 23:36      комментарий относится к Бічук Анастасія
А як же: Підпунктом 5 пункту «б» частини першої статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад віднесено вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їх відання.
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 № 3425-XII у населених пунктах, де немає нотаріусів, уповноважені на це посадові особи органу місцевого самоврядування вчиняють такі нотаріальні дії:
1) вживають заходів щодо охорони спадкового майна;
2) посвідчують заповіти (крім секретних);
4) засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;
5) засвідчують справжність підпису на документах.

16.09.2018 23:31      комментарий относится к Бічук Анастасія
Дякую за відповідь! А як же: Юрист юридичної фірми "Гвоздий і Оберкович" Валерій Куликовський : Загальнопоширений міф про те, що угоди оренди житла необхідно укладати в нотаріальній формі виходить з положень ч. 2 ст. 793 Цивільні кодекси України, яка встановлює : "Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремій частині) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню". Тому на практиці юристи, в договорі оренди житла прописують термін дії договору 35 місяців, з метою, нібито, уникнути вимога нотаріального посвідчення. Але у разі оренди житла діє спеціальна норма, а саме норма закріплена в ч. 1 ст. 811 Цивільного кодексу України, де говориться: "Договір найму житла укладається у письмовій формі". Відповідно договір оренди житла, якщо він навіть полягає більш ніж на три роки, не підлягає нотаріальному посвідченню, але при цьому назва і зміст договору повинні прямо вказувати на те, що предметом договору є житло

Ответы юристов


0
фото
Off-line Бічук Анастасія
юрист
Мелитополь (также другие города Украины)
ответил 17.09.2018 09:12

Я б рекомендувала підвищити кваліфікацію тому спеціалісту, якого Ви цитуєте. Щодо делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, то заперечень ніяких не має.


0
фото
Off-line Бічук Анастасія
юрист
Мелитополь (также другие города Украины)
ответил 14.09.2018 16:14

Доброго дня!

Стаття 793 Цивільного кодексу України передбачає, що договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у письмовій формі. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню.

Тільки у випадку коли Ваш договір укладається на строк 3 і більше років, він повинен бути посвідчений нотаріально. У інших випадках - лише за домовленністю (бажанням) сторін договору.


Доступные специалисты в области договорного права

Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Левченко Ксения
PREMIUM
On-line Левченко Ксения
90 грн
Консультация
юрист
Каменец-Подольский
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Кохан Марина Владимировна
PREMIUM
Off-line Кохан Марина Владимировна
юрист
Мариуполь
Телефон Телефон Чат WhatsApp Чат WhatsApp





Реклама
Семейный адвокат
Семейный адвокат

Адвокат в уголовном деле
Адвокат в уголовном деле

Адвокат
Адвокат

Юрист
Юрист

Неотложная правовая помощь
Неотложная правовая помощь





x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций