Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Долг

24.07.2018 16:12

Я в человека одолжил некую сумму денег, отдал ему в залог паспорта. Есть расписка с обоих сторон об этой сделке, но она не заверенная (скажем так на добром слове). Я человеку половину этой суммы отдал, после чего у нас потерялись связи и контакты. И Я не знаю как мне теперь вернуть паспорта.

Ответы юристов


0
фото
FIND
Off-line Юридическа защита социальных гарантий.
юридическая компания
Харьков (также Вся Украина)
ответил 24.07.2018 22:37
Пишите заявление в полицию об утере паспорта и оформляйте новый. Это путь наименьшего "сопротивления". А в целом абсолютно согласен коллегами.


jurist-sg.in.ua Все виды юридических услуг. Дистанционное сотрудничество. Представительство в судах. Вопросы можно задать в Telegram, Whatsapp 0732892526. Спасибо за отзыв; всегда "на связи".
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
ответил 24.07.2018 16:46

Добрий день!

Це незаконно. Ви вправі звернутися до правоохоронних органів, зокрема до районного управілння Нац. поліції з відповідною заявою.

Відповідно до постанови Верховної Ради України "Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон" від 26.06.1992 року.

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України.

Паспорт є дійсним для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Громадянин повинен надійно зберігати паспорт.

Про втрату паспорта громадянин зобов'язаний терміново повідомити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, який видає тимчасове посвідчення, що підтверджує його особу.

Форма тимчасового посвідчення та порядок його видачі встановлюються Міністерством внутрішніх справ України.

Забороняється вилучення у громадянина паспорта, крім випадків, передбачених законодавством України, зокрема забороняється взяття паспорта у заставу.

Посадові особи та громадяни, винні в порушенні вимог цього Положення, притягуються до відповідальності згідно із законодавством України.

Відповідно до положень ст. 201 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконне вилучення посадовими особами паспортів у громадян або прийняття паспортів у заставу - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Податковим кодексом України встановлено, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

З повагою, Шилін Олександр (093)967-07-63 помічник юриста компанії HOLGROUP!Показать контактную информацию

Доступные специалисты в области договорного права

Левченко Ксения
PREMIUM
Off-line Левченко Ксения
90 грн
Консультация
юрист
Каменец-Подольский
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsAppРеклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир


x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций