Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Я є інтерном 1 року, закінчила університет 2017 р. Погодилась на державний...

09.07.2018 20:03

Добрий день!
1. Я є інтерном 1 року, закінчила університет 2017 р. Погодилась на державний розподіл і уклала договір з лікувальним закладом, згідно з яким зобов'язуюсь відпрацювати 3 роки після проходження інтернатури. На даний момент я не бажаю відпрацьовувати в даному закладі 3 років після інтернатури. В договорі вказані серед обов'язків інтерна відшкодувати лікувальному закладу витрати, пов'язані із проходженням інтернатури (зар. плата і т. д.) у разі звільнення за власним бажанням протягом інтернатури і 3 років після, у разі самостійного припинення проходження інтернатури без поважних причин, у разі відрахування із навчального закладу (очна частина), у разі необгрунтованої відмови від роботи. Скажіть, будь ласка, чи маю я шанс не відпрацьовувати 3 років після інтернатури в даному лікувальному закладі і при цьому не повертати кошти (зар. плата і т. д.)?
2. Скажіть, будь ласка, чи повинна держава надавати житло інтернам, що навчаються на бюджетній формі, або молодим спеціалістам одразу після проходження інтернатури в місті на безкоштовній основі?
3. Чи повинен лікувальний заклад інтерну, який навчався на бюджеті в університеті та отримував стипендію, виплатити стипендію за липень того року, коли інтерн закінчив університет (2017 р.)?





Ответы юристов


0
фото
Off-line "1 ПРАВОВАЯ КОМПАНИЯ" команда адвокатов/юристов
юридическая компания
Киев (также Все 23 региона Украины )
ответил 10.07.2018 14:58

Доброго дня!

Втратила свою законну силу Постанова Кабінету Міністрів України Про порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним коштом у зв'язку з набранням законної сили. Хоча закон і не має зворотної дії в часі, проте він може її набути в силу того, що порушує права громадянина або людини. Закон, за яким Ви були зобов'язані відпрацювати 3 роки після випуску з медичного університету, погіршував Ваш стан і порушував, гарантоване Вам право вільного вибору місця роботи. Тепер закон скасований і у Вас немає такого зобов'язання.

Є певні положення, які гарантують отримання помешкання для студентів (інтернів), проте на практиці такого житла у розпряджені місцевих рад того населеного пункту, де особи навчаються або практикуються чомусь не знаходться. Але потрібно звертатися до адміністраціх вузу або місцевої ради за місцем проходження практики.

Згідно п. 33 Наказу №367 від 25.12.1997 Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням” випускники, якi одержали направлення на роботу в iншу мiсцевiсть, а також члени їх сiмей забезпечуються житлом згiдно з чинним законодавством та умовами направлення. Право на безплатне користування житлом з опаленням i освiтленням мають: медичнi та фармацевтичнi працiвники (лiкарi, провiзори, фахiвцi з базовою та неповною вищою медичною та фармацевтичною освiтою незалежно вiд найменування посади), якi проживають i працюють у сiльськiй мiсцевостi та селищах мiського типу. 

Якщо відповідь була корисною - залиште позитивний відгук!

З повагою, асистент адвоката Тетяна


0
фото
Off-line Крикун Сергей
юрист
Днепропетровск
ответил 10.07.2018 10:49

По-перше, я обмежусь першим питанням (принаймні, зараз). По-друге, питання щодо відпрацювання випускниками-інтернами-медиками 3 років за місцем розподілу ставилось на цьому сайті раніше неодноразово і відповідалось. Ваше це питання я бачив ще вчора, чекав відповідей колег, але, як зрозумів, воно віддане мені на відкуп. Тепер по суті. Якщо коротко, Ви не зобов'язані, маєте право не відпрацьовувати 3 років. Якщо детально, з поясненням, обгрунтуванням, дивіться попередні питання на цю тему або у категорії питань "медицинское право", або мої відповіді з цього питання (раніше я приводив електронні адреси питань, але, як я потім помітив, вони програмно блокуються). Щодо контретного алгоритму дій, враховуючи укладення Вами договору з лікувальним закладом (хоча цей договір, як мені відомо, має бути 3-сторонній), належним має бути, як я вважаю, подання окремо заяв (під реєстрацію їх вручення на Вашому екземплярі) про розірвання договору (у зв'язку з істоною зміною обставин - ст.652 Цивільного кодексу Украини -див.http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/435-15/paran3217#n3217), а також про звільнення за власним бажанням. Разом з тим, враховуючи навчання в інтернатурі та можливі негативні наслідки для здобуття освіти, я не раджу робити кроків щодо (не)відпрацювання до закінчення інтернатури, атестації та отримання сертифікату лікаря.


Доступные специалисты в области договорного права

Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Левченко Ксения
PREMIUM
Off-line Левченко Ксения
90 грн
Консультация
юрист
Каменец-Подольский
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp







Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир






x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций